Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. KURSY.
 • Ostatnia zmiana 27.06.2024 przez Dział ds. Klinicznych i Szkolenia Zawodowego

  KURSY

  Szanowni Państwo,

  W związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 15 września 2022 roku - art. 31, pkt. 3 i pkt.5 oraz zawarcie umowy z Ministerstwem Zdrowia w dniu 21 grudnia 2023 roku na dofinansowanie szkolenia specjalizacyjnego dla diagnostów laboratoryjnych w dziedzinach:

   

  - laboratoryjna Diagnostyka medyczna,

  - laboratoryjna Transfuzjologia medyczna,

  - laboratoryjna Mikrobiologia medyczna,

  UWAGA- Specjalizacja w dziedzinie Laboratoryjnej Immunologii Medycznej nie jest dofinansowana w ramach umowy ministerialnej.

   

  Informujemy, że diagności laboratoryjni zakwalifikowani w poszczególnych dziedzinach przedstawionych powyżej w sesji jesień 2022 (diagności, którzy rozpoczęli specjalizację w 2023 r.) oraz wiosna 2023 (diagności, którzy rozpoczęli specjalizację w 2023 r.) nie ponoszą opłat związanych z kursami specjalizacyjnymi zaplanowanymi na rok 2024.

   

  Diagności laboratoryjni zakwalifikowani przed sesją jesień 2022 roku oraz w sesji jesień 2023 ponoszą opłaty zgodnie z ceną umieszczoną w tabeli.

   

   

   

  KURSY 2024 ROK

   

  *Aby pobrać formularz zgłoszeniowy na kurs kliknij tutaj FORMULARZ

  *Zgłoszenie na kurs należy przesyłać mailowo na dane kontaktowe wskazane w powyższej tabeli

   

   

   

   

  Szanowni Państwo Kierownicy Naukowi Kursów!

  W przypadku otrzymania zgłoszenia i chęci uczestnictwa w kursie specjalizacyjnym od diagnosty laboratoryjnego odbywającego specjalizację w innym Uniwersytecie Medycznym potrzebna jest zgoda tego uniwersytetu, w którym osoba ta odbywa szkolenie specjalizacyjne.

   

  Organizacja kursów specjalizacyjnych w formie zdalnej możliwa jest w oparciu o ogólnodostępne narzędzia komunikacji takie jak:

  1) MS Teams - aplikacja wchodząca w skład pakietu Office 365 - bezpłatnego dla pracowników uczelni wyższych i studentów (login to adres mailowy w domenie @umb.edu.pl oraz hasło analogiczne jak do systemów uczelnianych np. portalu pracowniczego) szczegóły dostępne są na stronie https://support.microsoft.com/pl-pl/teams

  Jak zorganizować spotkanie: https://support.microsoft.com/pl-pl/office/planowanie-spotkania-w-aplikacji-teams-943507a9-8583-4c58-b5d2-8ec8265e04e5

  2) Google Meet - narzędzie dla użytkowników konta gogle - instrukcja w załączeniu

  3) Skype - jeden z najstarszych komunikatorów, powszechnie stosowany - instrukcja w załączeniu

  Szanowni Państwo!

  Wystawienie faktury możliwe jest tylko w sytuacji wczesniejszego zgłoszenia tego faktu przed dokonaniem przelewu za kurs!

   

  Kursy archiwalne 2023 rok dostępne w pliku pdf. poniżej:

  KURSY 2023 ROK

   

   

   

  Opłatę za kurs należy wpłacać, nie wcześniej niż na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu, na konto:

  Bank Pekao SA Oddział w Białymstoku

  40 1240 5211 1111 0000 4920 7392

   

  UWAGA!

  Kursy specjalizacyjne należy obecnie odbywać wyłącznie w jednostce szkolącej, a więc na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

  Wszystkie osoby biorące udział w kursach specjalizacyjnych po dokonaniu opłaty za kurs zobowiązane są do przesłania potwierdzenia opłaty na adres: diagn.lab@umb.edu.pl. Opłatę za kurs należy przelać na konto (podając tytuł kursu i termin) na 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu.

   

  Szanowni Państwo!

  W przypadku odbywania kursu specjalizacyjnego organizowanego przez inną jednostkę szkolącą (czyli inny Uniwersytet Medyczny) potrzebna jest zgoda Pełnomocnika Rektora – prof. Macieja Szmitkowskiego.