Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Plebiscyt internetowy na nazwę budynku.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w Plebiscycie Internetowym Społeczności Akademickiej UMB na nazwę budynku przy ulicy Mickiewicza 2B (dawna Oranżeria Branickich).

Celem Plebiscytu jest wyłonienie nowej nazwy, nawiązującej do historii miejsca i tradycji nadawania nazw Collegium budynkom akademickim.

Wytypowaliśmy 3 propozycje, spośród których nazwa z największą ilością głosów zostanie przedstawiona Senatowi Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku:

Jestem

Formularz  głosowania internetowego będzie dostępny od 3 do 12 marca 2020r.
    Zapraszamy do głosowania.

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękujemy za udział w Plebiscycie Internetowym Społeczności Akademickiej UMB na nazwę budynku przy ulicy Mickiewicza 2B (dawna Oranżeria Branickich).

Przedstawiamy wyniki:

W internetowym głosowaniu otrzymaliśmy 658 poprawnych unikatowych głosów, z czego 78,4% należało do Studentów i Doktorantów naszej Uczelni, 18,1% do Pracowników oraz 3,5 % do Gości.

Wyniki głosowania:
    Collegium Floridum - 64,3%
    Collegium Inventorum - 10,3%
    Collegium Iuvenum - 25,4%.

Celem Plebiscytu było wyłonienie nowej nazwy, nawiązującej do historii miejsca i tradycji nadawania nazw Collegium budynkom akademickim.

Collegium Floridum (łac.) -  Kolegium Kwitnące, Kwietne (pol.).
    Nazwa nawiązuje zarówno do historii miejsca, jak i współczesności Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W XVIII wieku budynek pełnił funkcję Oranżerii wchodzącej w skład rezydencji Branickich. Było to miejsce reprezentacyjne, wypełnione egzotyczną roślinnością. Nazwa Collegium Floridum byłaby również odniesieniem do współczesnej pozycji Uniwersytetu, który jest w ciągłym rozkwicie.

Collegium Inventorum (łac.) - Kolegium Wynalazców, Odkrywców (pol.).
    Określenie odnosi się do hasła Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku „Tu rodzą się odkrycia!”. Nasza Uczelnia jest miejscem, w którym powstają nowatorskie pomysły oraz wdrażane są innowacyjne rozwiązania, a naukowcy aktywnie patentują i komercjalizują swoje odkrycia.

Collegium Iuvenum (łac.) - Kolegium Młodych (pol.).
    Nazwa będzie nawiązywała do Ośrodka ds. Przeciwdziałania Zdrowotnym i Społecznym Skutkom Procesów Starzenia,  który będzie się mieścił w tym budynku. Nazwa jest też ukłonem w stronę studentów, którzy są naszą przyszłością. Zgodnie z jubileuszowym hasłem „Przyszłość należy do nas!” Będzie to również najmłodsze Collegium w Kampusie UMB.

Jestem

Formularz  głosowania internetowego będzie dostępny od 3 do 12 marca 2020r.
    Zapraszamy do głosowania.