Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Zajęcia wyrównawcze.
  • Ostatnia zmiana 22.07.2026 przez Dział Projektów Pomocowych

    Zajęcia wyrównawcze

     

    Celem realizacji ZAJĘĆ WYRÓWNAWCZYCH jest uzupełnienie wiedzy studentów I roku kierunków: Analityka Medyczna, Farmacja oraz Kosmetologia I stopnia w zakresie kluczowych przedmiotów, które sprawiają trudności w początkowym etapie studiów. Działanie ma na celu ułatwienie studentom adaptacji do wymagań kształcenia akademickiego, wyrównanie różnic w poziomie wiedzy oraz podniesienie poziomu przygotowania merytorycznego do zajęć.

     

    ZAKRES WSPARCIA

    Zajęcia wyrównawcze obejmują przedmioty na poszczególnych kierunkach:

    KIERUNEK ANALITYKA MEDYCZNA

    • Biologia medyczna,

    • Chemia ogólna i nieorganiczna,

    • Chemia organiczna.

     

    KIERUNEK FARMACJA

    • Chemia ogólna i nieorganiczna,

    • Chemia analityczna,

    • Biologia i genetyka.

     

    KIERUNEK KOSMETOLOGIA I st.

    • Biologia z elementami genetyki,

    • Chemia kosmetyczna,

    • Histologia.

     

    Forma zajęć umożliwia pełne dostosowanie tematyki oraz poziomu trudności do potrzeb uczestnika.

     

    Wsparcie obejmuje w szczególności:

    • powtórzenie i uzupełnienie materiału ze szkoły średniej,
    • pomoc w zrozumieniu zagadnień sprawiających trudności,
    • zajęcia praktyczne i warsztatowe z wykorzystaniem zaplecza dydaktycznego uczelni,
    • możliwość konsultacji i pracy w elastycznych terminach, ustalanych z prowadzącymi.

     

    Zajęcia realizowane będą w semestrze zimowym i letnim każdego roku akademickiego objętego projektem.

     

    GRUPA DOCELOWA

    Ze wsparcia skorzysta łącznie 102 studentów I roku kierunków: Analityka Medyczna, Farmacja, Kosmetologia I stopnia, w latach akademickich 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028.

    Każdego roku akademickiego przewidziano udział 35 studentów.

    Rekrutacja będzie prowadzona corocznie, a nabór ma charakter ciągły – do momentu wyczerpania limitu miejsc

     

    Zajęcia skierowane są w szczególności do studentów, którzy:

    • nie posiadają wystarczającej wiedzy z zakresu wiedzy szkoły średniej,
    • potrzebują wsparcia w opanowaniu materiału sprawiającego trudności,
    • z przyczyn osobistych lub zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w pełnym zakresie zajęć obowiązkowych.

     

    ORGANIZACJA ZAJĘĆ

    Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli akademickich posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie dydaktyczne

    Spotkania realizowane będą w formie stacjonarnej lub online, w zależności od specyfiki przedmiotu oraz potrzeb uczestników.

     

    ZASADY REKRUTACJI

    1. REKRUTACJA CIĄGŁA od PAŹDZIENIKA 2026 r.
    2. Zgłoszenie uczestnictwa – poprzez osobiste złożenie wymaganych dokumentów (formularz zgłoszeniowy, formularz danych osobowych, oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych) dostępnych w formie papierowej (w Biurze projektu) lub elektronicznej (na stronie internetowej Projektu).
    3. Złożenie dokumentów – w Dziale Projektów Pomocowych UMB (Prawe skrzydło Pałacu Branickich, I piętro, p. 221).
    4. Weryfikacja formalna – sprawdzenie spełnienia kryteriów kwalifikowalności na podstawie danych zawartych w dokumentacji (kierunek, rok studiów, status studenta).
    5. Zakwalifikowanie do udziału – osoby przyjęte do projektu otrzymają informację mailową wraz z danymi kontaktowymi osób prowadzących zajęcia.
    6. Lista rezerwowa – w przypadku wyczerpania limitu miejsc utworzona zostanie lista rezerwowa, z której uczestnicy będą zapraszani do udziału w przypadku rezygnacji osób zakwalifikowanych.

     

    Kooordynator: Marek Sokołowski

    • tel. 85 748 56 50

    • mail: marek.sokolowski@umb.edu.pl

     

    DOKUMENTY DO POBRANIA: