Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Zajęcia projektowe: Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia.
  • Ostatnia zmiana 29.05.2020 przez Dziekanat Wydziału Lekarskiego

Już 15 stycznia rusza rekrutacjana warsztaty: Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia !!!

Ogłoszenie o rozpoczeciu rekrutacji

LICZBA MIEJSC: 6

Kryteria oceny kwalifikujące studenta na zajęcia projektowe: Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia.

Praca z pacjentem onkologicznym nieuleczalnie chorym i u kresu życia.

(warsztaty) 12 godzin

Zajęcia o charakterze praktycznym prowadzone w interdyscyplinarnych grupach,
    w skład których wejdą studenci fizjoterapii oraz kierunku lekarskiego.

Zajęcia realizowane będą w formie projektowej, a ich celem jest nabycie umiejętności postępowania z pacjentem onkologicznym w zespole wielospecjalistycznym.

Tematyka warsztatów:

• Specyfika okresu końca życia, pacjent nieuleczalnie chory a pacjent terminalny.
    • Cierpienie pacjenta onkologicznego nieuleczalnie chorego.
    • Rodzina osoby nieuleczalnie chorej, jako pacjent drugiego rzędu
    • Podstawy wiedzy o relacji lekarz-pacjent
    • Sztuka porozumiewania się (komunikowania) z chorym u kresu życia.
    • Komunikowanie złych wiadomości
    • Współpraca w zespole interdyscyplinarnym - umiejętności komunikacyjne.
    • Co grozi pomagającym: stres, konflikt, zmęczenie, wypalenie i jak się przed nimi chronić

Wypełniony formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami należy dostarczyć do Dziekanatu Wydziału Lekarskiego p. 64 do dnia 08.02.2019 r.