Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Warunki Zaliczenia Przedmiotu Farmakologia Kliniczna.
  • Ostatnia zmiana 11.02.2019 przez Zakład Farmakologii Klinicznej

Warunki Zaliczenia Przedmiotu Farmakologia Kliniczna

Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii

i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim

Kierunek: STOMATOLOGIA

Przedmiot:                         FARMAKOLOGIA KLINICZNA

Kierownik:                          Prof. dr hab. Halina Car

Warunki zaliczenia przedmiotu: Farmakologia Kliniczna

Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim UMB

Kierunek: Lekarsko-Dentystyczny w roku akademickim 2018/2019 dla studentów III roku

Zaliczenie zajęć obowiązkowych (seminaria, wykłady).

1. Zajęcia z przedmiotu „Farmakologia Kliniczna” odbywają się w wymiarze godzin, przewidzianym programem studiów i według harmonogramu, przedstawionego szczegółowo na pierwszym wykładzie, zamieszczonego na stronie Zakładu Farmakologii Klinicznej w zakładce Dydaktyka oraz na tablicy informacyjnej przed Zakładem.
    2. Studenci są zobowiązani uczestniczyć we wszystkich wykładach i seminariach.
    3. Seminaria:
      • W trakcie seminariów obowiązuje zakaz spożywania posiłków, napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.
      • Studenci zobowiązani są do przygotowania się do seminariów i aktywnego udziału w zajęciach.
      • Na każdym seminarium - studenci są oceniani z zakresu obowiązującego materiału na podstawie wyników odpowiedzi pisemnych, lub ustnych z zakresu materiału danego seminarium.
      • Student ma prawo wglądu do swoich prac pisemnych, jednak nie później niż 7 dni po ogłoszeniu wyników.
      • Studenci nieobecni na zajęciach mają obowiązek usprawiedliwić nieobecność- przedstawić zaświadczenie (zwolnienie lekarskie, urlop dziekański, itp.) asystentowi - najpóźniej na następnych zajęciach.
      • Odrabianie seminarium z danego dnia odbywa się z następną grupą seminaryjną, omawiającą dany zakres materiału, po okresie nieobecności i uprzednim uzyskaniu zgody asystenta prowadzącego.
      • Studenci, którzy nie uzyskali zaliczenia seminariów, mogą przystąpić do zaliczenia pisemnego zaległości w wyznaczonym terminie podanym na stronie internetowej Zakładu i na tablicy informacyjnej przed Zakładem.
      • Studenci, którzy mają nieobecność nieusprawiedliwioną na seminarium, nie mogą przystąpić do zaliczenia obowiązującego materiału.
      • Student zobowiązany jest do zaliczenia wszystkich seminariów.
      • Studenci, którzy nie zaliczą wszystkich seminariów, po zakończeniu cyklu z Farmakologii Klinicznej są zobowiązani do zaliczenia całości materiału w wyznaczonym terminie podanym na stronie Zakładu i tablicy informacyjnej przed Zakładem.
    4. Wykłady:
      • W czasie trwania wykładów obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Nie zezwala się na robienie zdjęć i nagrywanie treści wykładów (prawa autorskie).
      • Student nieobecny na wykładzie z powodu nieobecności usprawiedliwionej (zwolnienie lekarskie, urlop dziekański, itp.), zobowiązany jest do zaliczenia materiału wykładowego po zakończeniu cyklu w wyznaczonym terminie podanym na stronie Zakładu i tablicy informacyjnej przed Zakładem.
      • Student nieobecny na wykładzie z powodu nieobecności nieusprawiedliwionej nie może przystąpić do zaliczenia materiału wykładowego.
    5. Zaliczenie przedmiotu: Student, który nie spełnił warunków: zaliczenia wszystkich ćwiczeń i wykładów, zobowiązany jest do zaliczenia obowiązującego materiału po zakończeniu zajęć z Farmakologii Klinicznej w wyznaczonym terminie podanym na stronie Zakładu i tablicy informacyjnej przed Zakładem.
      • Studenci, którzy mają 50% i więcej nieobecności na zajęciach obowiązkowych nie uzyskują zaliczenia z przedmiotu.
      • Nieobecność na zaliczeniu końcowym w ustalonym terminie bez usprawiedliwienia skutkuje niezaliczeniem przedmiotu. Usprawiedliwienie powinno być złożone najpóźniej w ciągu 14 dni od terminu zaliczenia.
      • Zaliczenie końcowe (ma formę pisemną: testową – 30 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu materiału seminariów i wykładów; 1 pkt za każde pytanie) uzyskają studenci, którzy osiągną minimum 60% pkt (18 pkt/30 pkt).
    6. Student ma prawo wglądu do swoich prac pisemnych, jednak nie później niż 7 dni po ogłoszeniu wyników.

Białystok, 29.09.2018