Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. ERC (European Research Council).
 • ERC (European Research Council). Logo Horyzont 2020 - Napis Horyzont 2020 na niebieskim tle kuli ziemskiej
 • Ostatnia zmiana 07.03.2024 przez Dział Rozwoju i Ewaluacji

  ERC (European Research Council)

  2 lipca 2019 r. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council) opublikowała Program Pracy na rok 2020. Dokument jest dostępny na stronie ERC.

  Najbliższe konkursy:

   

  Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) mają na celu wspierać naukowców ze wszystkich dziedzin i na każdym etapie kariery.

  Kluczowa jest tutaj jakość projektu, na którą składają się życiorys i dorobek naukowca oraz merytoryczna wartość pomysłu, który powinien być twórczy i nowatorski. Tematykę projektu określają wnioskodawcy. Wysoko cenione są projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników.

  Granty wspierają powstawanie nowych doskonałych grup badawczych.

  Budżet konkursów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych wynosi ok. 13 mln euro.
  Szczegółowe informacje o konkursach European Research Council można znaleźć w aktualnym ERC Work Programme 2020

   

  Przygotowanie dobrego wniosku o grant ERC jest niełatwym zadaniem. Dzięki uprzejmości dr Karola Horodeckiego z Uniwersytetu Gdańskiego, którego wniosek o ERC Starting Grant przeszedł do drugiego etapu oceny, KPK PB UE opublikowało poradnik, w którym autor zawarł wiele porad, sugestii i ostrzeżeń, pozwalających zwiększyć szanse na dobrą ocenę wniosku. Zapraszamy do lektury!