Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej.
  • Ostatnia zmiana 16.10.2023 przez Dział Projektów Pomocowych

Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej

Kliknij w poniższy link aby pobrać wyniki rekrutacji

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

„DIAGNOSTYKA USG NARZĄDÓW JAMY BRZUSZNEJ”

STUDENCI oraz STUDENTKI

V i VI ROKU KIERUNKU LEKARSKIEGO

Zapraszamy do udziału w WARSZTATACH Z ZAKRESU DIAGNOSTYKI USG NARZĄDÓW JAMY BRZUSZNEJ!

Efektem warsztatów będzie nabycie wiedzy o:

• podstawach obsługi aparatu USG oraz technik badania ultrasonograficznego,
    • anatomii ultrasonograficznej narządów jamy brzusznej,
    • diagnostyce ultrasonograficznej chorób układu moczowego, nerek, nadnerczy, chorób miąższowych i zmian ogniskowych wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony oraz dużych naczyń jamy brzusznej,
    • roli ultrasonografii w diagnostyce powiększonych węzłów chłonnych
    • artefaktów jamy brzusznej w stanach zagrożenia życia.

Uczestnicy po zakończonym szkoleniu otrzymają certyfikat.

Kto: studenci V i VI roku kierunku lekarskiego

Limit osób: 48

Liczba godzin szkolenia: 24

Kiedy: 28-29.10.2023 (24 osoby) oraz 25-26.11.2023 (24 osoby)

Rekrutacja prowadzona będzie w dniach: 03-10.10.2023

Uwaga! W szkoleniu NIE mogą brać udziału osoby, które skorzystały z tego kursu w roku ubiegłym.

W przypadku otrzymania takiej samej liczby punktów w procesie rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu, Uczestnik zobowiązany jest do udziału w badaniu poziomu kompetencji. Badanie poziomu kompetencji Uczestników Projektu będzie przebiegało dwuetapowo, przed rozpoczęciem kursu i po zakończeniu ścieżki wsparcia przewidzianej Projektem, w celu podsumowania efektów otrzymanego wsparcia.

Bilans kompetencji przeprowadzony będzie w formie elektronicznej (ankieta online). Odmowa udziału w badaniu poziomu kompetencji oznacza brak możliwości uczestnictwa w projekcie.

Wypełniony formularz rekrutacyjny należy dostarczyć w dniach 03-10.10.2023 do Działu Projektów Pomocowych UMB (prawe skrzydło Pałacu Branickich, pokój 210).

W przypadku pytań lub wątpliwości co do dokumentacji prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Działem Projektów Pomocowych.

Wydrukowane formularze rekrutacyjne znajdują się również na stoliku w holu przy Dziale Projektów Pomocowych (prawe skrzydło pałacu, I piętro).

Osoba do kontaktu w sprawie rekrutacji: Karolina Cylwik

tel.: 85 686-51-77, e-mail: karolina.cylwik@umb.edu.pl.

O wynikach rekrutacji wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani mailowo. Prosimy sprawdzać e-mail, w tym folder SPAM.

Dokumenty do pobrania:

Dokumenty projektowe do zapoznania się (prosimy nie składać tych dokumentów wraz z formularzem rekrutacyjnym!):

OGŁOSZENIE ARCHIWALNE

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

„DIAGNOSTYKA USG NARZĄDÓW JAMY BRZUSZNEJ”

STUDENCI oraz STUDENTKI

V i VI ROKU KIERUNKU LEKARSKIEGO

Efektem warsztatów będzie nabycie wiedzy o:

• podstawach obsługi aparatu USG oraz technik badania ultrasonograficznego,
    • anatomii ultrasonograficznej narządów jamy brzusznej,
    • roli ultrasonografii w diagnostyce powiększonych węzłów chłonnych
    • artefaktów jamy brzusznej w stanach zagrożenia życia.

Uczestnicy po zakończonym szkoleniu otrzymają certyfikat.

Kto: studenci V i VI roku kierunku lekarskiego

Limit osób: 24

Liczba godzin szkolenia: 24

Kiedy: rok akademicki 2022/2023

Rekrutacja prowadzona będzie w dniach: 16-25.01.2023

Wypełniony formularz rekrutacyjny należy dostarczyć do dnia 25.01.2023 do Działu Projektów Pomocowych UMB (prawe skrzydło Pałacu Branickich, pokój 210).

Osoba do kontaktu w sprawie rekrutacji: Karolina Cylwik tel.: 85 686-51-77, e-mail: zpu3@umb.edu.pl.