Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Rekrutacja na English Division .
  • Ostatnia zmiana 17.02.2023 przez Medyk Białostocki

Rekrutacja na English Division

Prawie 120 osób z całego świata zdecydowało się na anglojęzyczne studia medyczne na naszej Uczelni. Udało się nam sprawdzić skąd przyjechali do nas nowi studenci.

Nie ma co ukrywać - obecna sytuacja geopolityczna w naszej części Europy z pewnością wpływa na wybór UMB, jako tej uczelni, na której chętni będą chcieli zgłębiać tajniki studiów lekarskich. Niemniej limit kandydatów na płatne studia anglojęzyczne w UMB wyczerpał się dość szybko. Przy czym pojawiły się osoby z zupełnie nowych kierunków, m.in. Azji, Afryki czy aż z Ameryki Południowej. Chętni albo rekrutowali się samodzielnie, albo przy pomocy agencji rekrutacyjnych (procedurę naboru koordynował Dział Współpracy Międzynarodowej UMB).

W tym roku rekrutację zdominowali kandydaci z Indii (27 osób). Tradycyjnie studia w UMB popularne są również w Skandynawii (Norwegia - 15, Szwecja - 3, Dania, Finlandia), ale też Niemczech (13), Irlandii (12) czy USA (6). Jako ciekawostkę warto wspomnieć o kandydatach z Afryki: Nigeria (7), Tanzania, Egipt, Ghana, Zimbabwe. Jednak najdalej do domu będą mieli kandydaci z Wietnamu (ok. 8,2 tys. km od Białegostoku w linii prostej) oraz Trinidadu i Tobago (8,7 tys. km).

bdc