Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Rozdanie dyplomów na WNoZ 2017.
  • Ostatnia zmiana 27.12.2017 przez Medyk Białostocki

Rozdanie dyplomów na WNoZ 2017

W 2017 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB swoje studia na ośmiu kierunkach kształcenia zakończyło 529 osób. Stosowna uroczystość odbyła się 23 listopada.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli ci, który otrzymali piątki z dyplomów i uzyskali średnią ocen z okresu całych studiów nie mniejszą niż 4,75. Otrzymali oni Honorowy Dyplom Rektora i mogli się wpisać do Złotej Księgi Absolwentów. Wyróżnieni to: kierunek logopedia z fonoaudiologią studia stacjonarne II stopień: Szabałaj Paulina - 4,80; Małyska Magdalena - 4,80; kierunek elektroradiologia studia niestacjonarne II stopnia: Orzołek Monika - 4,75; kierunek zdrowie publiczne studia stacjonarne II stopnia: Kulesza Martyna - 4,85.

Wydział Nauk o Zdrowiu to najmłodszy z wydziałów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Powstał w 1999 r. jako Oddział Pielęgniarstwa i funkcjonował przy Wydziale Lekarskim. W 2003 r. stał się już samodzielny, a w 2008 r. przyjął obecną nazwę. Pracuje tam ok. 170 nauczycieli akademickich, a na ośmiu kierunkach studiuje ok. 1,8 tys. osób.

bdc