Laboratorium Obrazowania Molekularnego wyposażone jest w najnowocześniejszy, innowacyjny na skalę światową symultaniczny skaner hybrydowy PET/MR o wysokim natężeniu pola magnetycznego 3.0 Tesla Biograph mMR 3 T (Siemens) umożliwiający jednoczasową ocenę metabolizmu jak i zmian morfologicznych w całym ciele. Połączenie techniki PET z MR umożliwia przeprowadzenie obrazowania molekularnego z oceną procesów fizjologicznych jak i patologii stwierdzanych w organizmie ludzkim, przy względnie niskim narażeniu na promieniowanie jonizujące.
Jest to jeden z trzech tego typu skanerów w Polsce.
Laboratorium Obrazowania Molekularnego i Rozwoju Technologii Sp. z o.o.
ul. Żurawia 71A
15-540 Białystok
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (budynek II)
tel.: 737 48 00 41, 85 686 50 94
fax: 85 686 50 93
Link: Laboratorium Obrazowania Molekularnego
Laboratorium Obrazowania Molekularnego wyróżnia się również pracownią izotopową klasy II prowadzącą badania nad nowymi radioizotopami używanymi w badaniach diagnostycznych skanera PET-MR, w której znajduje się: automatyczny dyspenser Althea firmy Comecer, komora gorąca Gallia 50 firmy Tema Sinergie oraz sprzęt do kontroli jakości radiofarmaceutyków zgodnie z aktualnymi wytycznymi Monografii Farmakopei Europejskiej (chromatografy: uHPLC, GC, ScanRam radioTLC; spektrometr gamma; czytnik endotkosyn bakteryjnych EndoSafe).
W naszej ofercie badań diagnostycznych mamy dostępne radiofarmaceutyki:
Oferujemy również radiofarmaceutyki pozyskiwane przy użyciu generatora 68Ge/68Ga:
Co więcej, LOMiRT posiada 1,5 teslowy aparat MAGNETOM Sola Siemens z technologią BioMatrix, która umożliwia przebadanie każdego pacjenta w dowolnym zakresie. Urządzenie dopasowuje się do różnic anatomicznych, fizjologicznych i patologicznych poszczególnych pacjentów, eliminując wszystkie niepożądane skrajności. Dzięki innowacyjnym aplikacjom oraz technologii BioMatrix system zapewnia dostęp do badań tym pacjentom, którzy byli z nich wykluczeni ze względu na stan zdrowia lub złożoność badania.
Badania przeprowadzane w LOMiRT mają zarówno charakter naukowy, diagnostyczny, jak i dydaktyczny.