Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Centra badawcze.
 • Centra badawcze

  Centrum Bioinformatyki i Analizy Danych  Informacje ogólne

  Nasz zespół składa się z naukowców zajmującymi się zagadnieniami z zakresu bioinformatyki, analizy danych, wizualizacji związanych z genetyką i badaniami medycznymi.

  Dane teleadresowe

   

  Kierownik:

  dr hab. Mirosław Kwaśniewski
  tel. : +48 85 686 5373
  miroslaw.kwasniewski@umb.edu.pl

  Adres do korespondencji:

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  Centrum Bioinformatyki i Analizy Danych
  ul. Jana Kilińskiego 1
  15-089 Białystok

  Adres biura:

  ul. Jerzego Waszyngtona 13A

  15-269 Białystok
  tel. : +48 85 686 5372

  cbiad@umb.edu.pl

   

  Profil badawczy i certyfikaty

  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku dysponuje platformą do sekwencjonowania nowej generacji i ogromnymi zasobami obliczeniowymi. Genetyka w połączeniu z zaawansowanymi metodami analizy danych są podstawą rozwoju medycyny zindywidualizowanej, która zoptymalizuje ścieżki opieki medycznej.

   

  Analiza danych mikrobiologicznych

  Wraz z pojawieniem się sekwencjonowania nowej generacji dostępne stały się nowe podejścia do badania dotychczas niekulturowych mikroorganizmów. Jednak analiza masowych danych sekwencyjnych pozostaje wymagająca obliczeniowo i wymaga umiejętności bioinformatycznych. Oferujemy naszą pomoc w analizie danych mikrobiologicznych. Możemy pomóc w identyfikacji taksonów drobnoustrojów na podstawie fragmentów genu 16S rDNA. Jeśli potrzebne są bardziej zaawansowane informacje (np. funkcje metaboliczne drobnoustrojów), przeprowadzamy analizę metagenomów i metatranskryptomów.

  Powrót