Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Spotkanie informacyjne Naczelnej Komisji Bioetycznej dla przedstawicieli pacjentów i uczestników badań klinicznych

  31.01.2024 08:13
  Autor: BTT

  Agencja Badań Medycznych serdecznie zaprasza na spotkanie online prowadzone z myślą o przedstawicielach pacjentów, organizowane przez Naczelną Komisję Bioetyczną do spraw Badań Klinicznych przy Agencji Badań Medycznych. Spotkanie organizowane we współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

  Celem spotkania jest poszerzenie wiedzy na temat procesu oceny etycznej badań klinicznych produktów leczniczych, uwzględniając ochronę praw i interesu oraz bezpieczeństwa uczestników badań klinicznych. Przybliżona zostanie również struktura i funkcjonowanie Naczelnej Komisji Bioetycznej do spraw badań klinicznych oraz system odszkodowań za ewentualne szkody wynikające z udziału w danym badaniu - Fundusz Kompensacyjny.

  Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym tematyką oceny etycznej badań klinicznych, a w szczególności reprezentantom pacjentów, stowarzyszeń i fundacji, których cele statutowe obejmują działania na rzecz pacjentów, takie jak ochrona praw pacjentów, promocja zdrowia, profilaktyka i edukacja zdrowotna.

  Spotkanie odbędzie się 02.02.2024 r. w godzinach 10:00 - 11:30, za pośrednictwem platformy internetowej Zoom.

  W celu rejestracji na wydarzenie, należy uzupełnić formularz znajdujący się na stronie: 

  Spotkanie informacyjne Naczelnej Komisji Bioetycznej dla przedstawicieli pacjentów

   

  Agenda spotkania

  Powrót