Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. REDCap.
 • Ostatnia zmiana 23.10.2023 przez Administrator UMB

  REDCap

   

  Szanowni Państwo,

   

  Dział Informatyki uruchomił możliwość skorzystania z oprogramowania REDCap dla pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

   

  REDCap (Research Electronic Data Capture) – to bezpłatna, dostępna poprzez przeglądarkę www usługa przeznaczona dla naukowców realizujących różne projekty badawcze. Usługa REDCap umożliwia użytkownikom w prosty sposób definiowanie problemowo-zorientowanych formularzy i samodzielne budowanie baz oraz banków danych, oferując rozproszonym zespołom badawczym możliwość gromadzenia i współdzielenia danych przeznaczonych do dalszej analizy statystycznej.

   

  Po zebraniu danych, REDCap umożliwia użytkownikom korzystanie z danych na wiele sposobów. Platforma posiada potężne narzędzie do eksportu, które umożliwia pobieranie danych do programu Microsoft Excel (CSV), a także do popularnych pakietów oprogramowania statystycznego (SPSS, SAS, Stata i R). Istnieje również szereg narzędzi wbudowanych w system, które pozwalają użytkownikowi analizować dane bez konieczności ich uprzedniego wyodrębniania z aplikacji.

   

  System został uruchomiony po adresem

  https://redcap.umb.edu.pl/

   

  W celu założenia konta w systemie, prosimy o wypełnienie ankiety:

  www.umb.edu.pl/wniosek-redcap

   

  Dodatkowe informacje:

  e-mail: redcap@umb.edu.pl