• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Biochemiczne podstawy życia to kolejne zajęcia z Projektu Biologia i chemia po akademicku 2

20.04.2023 15:02
    19 oraz 20 kwietnia 2023 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Biologia i chemia po akademicku 2, których tematem były „Biochemiczne podstawy życia”. Zajęcia poprowadziły dr Justyna Bączyk i dr Anna Tokarzewicz z Zakładu Biochemii Lekarskiej.
    Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, na początku którego zostało omówione pojęcie biochemii oraz zagadnienia dotyczące podstawowych makrocząsteczek organizmu ludzkiego takich jak: białka, cukry, tłuszcze i kwasy nukleinowe. Następnie licealiści przeszli do laboratorium gdzie przeprowadzali doświadczenia mające na celu identyfikację i poznanie właściwości węglowodanów, białek i aminokwasów oraz tłuszczy.

Dostępne są zapisy na kolejne bezpłatne zajęcia dla licealistów w ramach projektu "Biologia i Chemia po akademicku 2”.

Zapraszamy do rejestracji:

27 kwietnia 2023 - Konsultacje pt. Chemia ogólna i nieorganiczna

Konsultacje poprowadzi dr Elżbieta Milewska z Zakładu Analizy i Bioanalizy Leków

Rejestracja na konsultacje Chemia ogólna i nieorganiczna

25 maja 2023 - Konsultacje pt. Fizjologia człowieka

Konsultacje poprowadzi dr Ewa Żebrowska z Zakładu Fizjologii

Rejestracja na konsultacje Fizjologia człowieka

24 maja 2023 - Zajęcia praktyczne pt. Wpływ substancji użytkowych na przeżywalność komórek

Zajęcia poprowadzą dr Izabela Prokop-Bielenia i mgr Magda Chalecka z Zakładu Chemii Leków

Rejestracja na zajęcia Wpływ sybstancji użytkowych na przeżywalność komórek

Szczegóły zajęć i rejestracje dostępne na stronie https://www.umb.edu.pl/biologia-i-chemia-po-akademicku-2

Flaga i godło Polski