• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Warsztaty, zajęcia i konsultacje z UMB, czyli wiosna pełna możliwości dla młodzieży

14.03.2024 07:48

Biologia i Chemia po akademicku 3

Serdecznie zapraszamy na konsultacje i zajęcia praktyczne w ramach projektu "Biologia i Chemia po akademicku 3".  Na każdym spotkaniu omawiany jest jeden blok tematyczny z danym ekspertem UMB. Uczestnicy, rejestrując się na zajęcia, podają kwestie, które chcą poruszyć podczas spotkania. Celem takiego rozwiązania jest jak najlepsze dostosowanie tematyki naszych zajęć i konsultacji do rzeczywistych potrzeb młodzieży. Dodatkowo, po każdych konsultacjach zamieszczamy skrypt edukacyjny z kwestii omawianych na zajęciach. Na każde zajęcia obowiązuje indywidualna rejestracja i decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby, które biorą udział pierwszy raz w Projekcie.

Obecnie prowadzimy zapisy na następujące konsultacje:

Rejestracja na konsultacje: Chemia roztworów wodnych

Miejsce: Zakład Chemii Organicznej, Sala nr 218, Collegium Primum, II piętro
    Data: 11 kwietnia 2024
    Czas trwania: 90 minut.

Konsultacje poprowadzi dr Monika Tomczyk.

CHEMIA ROZTWORÓW WODNYCH:

I. Roztwory – definicja i podział.

II. Budowa cząsteczki wody.

III. Pojęcie rozpuszczania i rozpuszczalności.

a. Efekty towarzyszące procesowi rozpuszczania.

b. Czynniki wpływające na rozpuszczalność substancji.

c. Krzywe rozpuszczalności.

IV. Przykładowe zadania maturalne dotyczące powyższej tematyki tematyki

Z przyjemnością informujemy, że w czerwcu planujemy zorganizować warsztaty praktyczne z zakresu szycia chirurgicznego. Warsztaty pt. ,,Kurs szycia chirurgicznego w pigułce" są zaplanowane na 6 czerwca 2024 o godz. 14:00 i 15:45 i będą przeprowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Więcej informacji i link do rejestracji zostaną podane w maju.

Strona projektu "Biologia i Chemia po Akademicku 3"

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

W kwietniu ruszają rejestracje na warsztaty, prezentacje i zajęcia interaktywne organizowane przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku w ramach XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Zarówno szkoły jak i indywidualne osoby zainteresowane warsztatami będą mogły zgłaszać swoje uczestnictwo na wybrane przez siebie zajęcia.

Strona internetowa XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę. Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, a jego celem jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowców z regionalnych uczelni wyższych. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych pozwala uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

Zapraszamy!

Flaga i godło Polski

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA PRZYZNANYCH PRZEZ MINISTRA EDUKACJI I NAUKI
    W RAMACH PROGRAMU SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUKI II