• Projekt Teraz już wiem

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez naukowców Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!

Dowiedź się więcej

Botanika i fizjologia roślin - to kolejne konsultacje z projektu Biologia i chemia po akademicku 3

19.03.2024 09:35

Społeczna Odpowiedzialność Nauki Za licealistami kolejne spotkanie w ramach projektu „Biologia i Chemia po akademicku 3”. Tym razem zajęcia odbyły się w Zakładzie Biologii. Tematem przeprowadzonych w dniu 18 marca 2024 roku konsultacji była „Botanika i fizjologia roślin”. W fascynujący sposób o roślinach opowiadała dr Justyna Brańska-Januszewska. Na początku konsultacji zostały omówione cechy charakterystyczne komórki roślinnej: ściana komórkowa, wakuola, plastydy. Następnie licealiści dowiedzieli się co to jest fotosynteza, morfologia i anatomia roślin. W czasie prezentacji nie zabrakło porównania roślin jednoliściennych i dwuliściennych oraz porównania roślin okrytonasiennych i nagonasiennych i ciekawostek ze świata flory.

Zapraszamy na kolejne zajęcia i konsultacje!

Materiały edukacyjne z konsultacji Biologia i fizjologia roślin

Szczegóły zajęć i rejestracje dostępne na stronie projektu Biologia i Chemia po akademicku 3

Flaga i godło Polski

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA PRZYZNANYCH PRZEZ MINISTRA EDUKACJI I NAUKI