UMB w krajowej czołówce Rankingu Szkół Kształcących Menedżerów Zdrowia

22.06.2018 08:10

Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku znalazł się na 4 miejscu w Polsce w rankingu Szkół Kształcących Menedżerów Zdrowia.

Zestawienie opracowała branżowa gazeta "Menadżer Zdrowia". Ocena odbyła się na podstawie wypełnionych ankiet opracowanych przez zespół ekspertów.

Pytania dotyczyły między innymi: liczby doktoratów i habilitacji nadanych w zakresie nauk o zdrowiu, jaką placówka ma kategorię naukową przyznaną przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych w 2017 r., ile prac opublikowali nauczyciele akademiccy i ile razy byli cytowani w latach 2016-2017 (według bazy Web of Science). Uczelnie odpowiadały na pytanie, jaki jest procentowy udział wykładów i ćwiczeń w toku edukacji, czy studenci mają dostęp do platformy e-learning i jaka jest forma zaliczenia obowiązkowych praktyk studenckich.

Szczegóły dotyczące rankingu znajdują się w linku: https://www.termedia.pl/mz/Gdzie-ksztalca-najlepszych-menedzerow-ochrony-zdrowia-,30448.html