Innowacje w medycynie były jednym z tematów debaty podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego

04.10.2018 17:31

Kierownik Biura Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,

dr Andrzej Małkowski uczestniczył w panelu poświęconym innowacjom w sektorze medycznym. Dyskusja w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Uczestnicy panelu rozmawiali m.in. o:

miejscu innowacyjnej medycyny w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju,
    E-zdrowiu – innowacyjnym systemie informatycznych usług medycznych, potencjale badawczo-rozwojowym uczelni medycznych i szpitali uniwersyteckich w Polsce Wschodniej, przykładach udanych komercjalizacji projektów badawczo-rozwojowych w sektorze medycznym w wybranych województwach, finansowaniu działalności badawczo-rozwojowej, wdrażaniu nowych technologii medycznych, oraz medycznych start-upach w Polsce Wschodniej. Wśród panelistów oprócz dr A. Małkowskiego z UMB głos zabierali: Agnieszka Aleksiejczuk, dyrektor Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Roman Lewandowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce,  Grażyna Rydzewska z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie - kierownik, Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii z Pododdziałem Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit, Tomasz Szelągowski, prezes zarządu Firmy Polski Innowacyjny Klaster Medyczny PIKMED.