Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Wynalazki i wzory użytkowe - od czego zacząć ochronę? - webinarium 13.02.2024

  08.02.2024 15:23
  Autor: BTT
  Serdecznie zapraszamy pracowników i doktorantów Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na najbliższe webinarium Urzędu Patentowego RP pt. „Wynalazki i wzory użytkowe - od czego zacząć ochronę?”.
  Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób, które rozpoczynają swoją przygodę z własnością intelektualną. Webinar dotyczyć będzie ochrony własności intelektualnej, na jakich zasadach ona funkcjonuje oraz jaka jest rola Urzędu Patentowego RP w procesie ochrony własności przemysłowej.
  Wydarzenie online odbędzie się 13 lutego br. (wtorek) o godz. 13.00. Poprowadzą je specjaliści z UPRP: nacz. Agnieszka Dudzińska z Departamentu Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej oraz Piotr Wiatrowski z Departamentu Innowacyjności i Komunikacji.
  Przewidywany czas trwania webinarium wynosi około godziny. Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy Cisco Webex Events. Link do spotkania znajduje się tutaj: tiny.pl/dhtb9 (będzie aktywny w dniu wydarzenia około 15 min. przed jego rozpoczęciem).
  Ponadto na spotkaniu omówione zostaną zagadnienia związane z procedurami zgłoszeniowymi dla wynalazków i wzorów użytkowych. Uzyskają Państwo także informację, jaki może być zasięg terytorialny ochrony, jak sprawdzić czy podobne rozwiązanie już istnieje w stanie techniki, jak dokonać zgłoszenia w Urzędzie Patentowym RP, jak przebiega procedura i jakie terminy oraz opłaty obowiązują w przypadku zgłoszenia wynalazku lub wzoru użytkowego w UPRP.
  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i czerpania przydatnej wiedzy od specjalistów Urzędu Patentowego RP!
  Powrót