Szkolenie pn. Pielęgniarka w badaniach klinicznych

06.02.2023 14:00
    Autor: BTT

Agencja Badań Medycznych wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce (GCPpl) serdecznie zaprasza na szkolenie pn. Pielęgniarka w badaniach klinicznych.

Szkolenie będzie odbywało się w dwóch formach:

• DWA SPOTKANIA ONLINE (godz. 17:00-19:00): 21 lutego 2023 r. oraz 7 marca 2023 r.

WAŻNE: rejestracja na szkolenie obejmuje dwa terminy

• SPOTKANIE STACJONARNE* (godz. 10:00-17:00): 22 kwietnia 2023 r. (Warszawa)

*Przeprowadzona zostanie dodatkowa rekrutacja spośród uczestników I i II spotkania (wymagane prawo wykonywania zawodu oraz uzupełniona ankieta udostępniona po II spotkaniu)

W dniu 21 lutego 2023 r. o godzinie 17.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z trzech, przewidzianych w ramach szkolenia.

Grupa docelowa:

• Szkolenia online (spotkanie I oraz II): studenci pielęgniarstwa, pielęgniarki/pielęgniarze zainteresowani badaniami klinicznymi, pielęgniarki/pielęgniarze pracujący w badaniach klinicznych.
    • Szkolenie stacjonarne – warsztaty (Warszawa): pielęgniarki/pielęgniarze z PWZ.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej dotyczącej:

• podstaw Dobrej Praktyki Klinicznej,
    • różnic pomiędzy codzienną praktyką lekarską/pielęgniarską a badaniem klinicznym,
    • podstawowych informacji na temat badań klinicznych: fazy badań klinicznych, interesariusze, zespół badawczy,
    • roli pielęgniarki/pielęgniarza w zespole badawczym prowadzącym badanie kliniczne,
    • analizy protokołu pod kątem zadań zespołu pielęgniarskiego,
    • rodzaju dokumentacji oraz dokumentowania procedur,
    • pracy z materiałami badaniowymi (np. manual laboratoryjny), pracy z dokumentacją badaniową (np. logi badaniowe), analizą i planowaniem procedur pielęgniarskich, obsługi systemów, pracy z produktem badanym (warsztat).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej pod linkiem: Szkolenie pt. "Pielęgniarka w badaniach klinicznych" - Agencja Badań Medycznych (abm.gov.pl)

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej Zoom.

Przed spotkaniem zostanie wysłany do Państwa link umożliwiający udział w szkoleniu.

Zapraszamy serdecznie!