Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zaprasza Kadrę Kierowniczą uczelni do udziału w specjalistycznym szkoleniu pn. „Funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami w społeczności akademickiej jako element polityki równościowej uczelni”.
To kolejne działanie realizowane w ramach projektu na rzecz poprawy dostępności UMB, którego celem jest rozwijanie wiedzy i kompetencji osób kierujących jednostkami uczelni w zakresie wsparcia osób ze szczególnymi potrzebami – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i ideą równości w szkolnictwie wyższym.
Szkolenie ma na celu podniesienie kompetencji kadry zarządzającej w obszarze funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami i innych osób ze szczególnymi potrzebami w środowisku akademickim.
Uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat:
- obowiązków uczelni w zakresie równego traktowania i zapewniania dostępności,
- zasad polityki równościowej i włączającej,
- rodzajów niepełnosprawności oraz sposobów indywidualnego wsparcia,
- roli Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami,
- racjonalnych usprawnień i dobrych praktyk,
- wykorzystania technologii wspierających.
Podczas zajęć wykorzystany zostanie sprzęt symulacyjny, który pozwoli uczestnikom doświadczyć i lepiej zrozumieć ograniczenia, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
Terminy i organizacja
Czas trwania: 1 dzień (8 godzin dydaktycznych)
Godziny: 8:30 – 15:00
Grupy: do 14 osób
Terminy realizacji:
- 13 listopada 2025 r. (grupa 1)
- 8 grudnia 2025 r. (grupa 2)
Osoba do kontaktu: Karolina Cylwik
tel. 85 686-51-77, e-mail: karolina.cylwik@umb.edu.pl
Szczegółowe informacje o rekrutacji na stronie internetowej projektu: https://www.umb.edu.pl/s,32107/
Informujemy, iż prowadzimy również rekrutację do udziału w szkoleniu pn. „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na uczelni” skierowanego do wszystkich nauczycieli akademickich UMB. Więcej informacji o rekrutacji na to szkolenie pod linkiem: https://www.umb.edu.pl/s,32108/
Projekt "START – poprawa dostępności Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku" realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.


