• Ostatnia zmiana 19.02.2024 przez Zakład Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Dnia 17 lutego 2024r. Studenci Koła Naukowego działającego przy Zakładzie Anestezjologii i Intensywnej Terapii, już po raz kolejny, wzięli udział w Akcji Promocyjnej Uczelni "Studiuj na UMB".

W ramach promocji studenci przeprowadzili warsztaty dotyczące monitorowania pacjenta, zakładania wkłuć obwodowych i utrzymania drożności dróg oddechowych. Przyszli studenci mogli praktycznie wykonać czynności, które były przedmiotem warsztatów i wcielić się w rolę pielęgniarki będącej członkiem zespołu terapeutycznego (lekarz – pielęgniarka) i opiekującej się pacjentem. Prowadzone ćwiczenia cieszyły sią ogromnym zainteresowaniem Licealistów.

Osoby prowadzące warsztaty to studenci II roku Pielęgniarstwa: Amelia Szumska, Karolina Kamieńska, Aleksandra Weryk i II roku Wydziału Lekarskiego Dominika Kulikowska i Melania Dżuła.

Krótka relacja z wydarzenia

W dniu 28.05.20123 roku studenci z Koła Naukowego działającego przy Zakładzie Anestezjologii i Intensywnej Terapii przeprowadzili warsztaty szkoleniowe podczas 17th Białystok International Medical Congres for Young Scientists. Podczas warsztatów przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne z symulacji medycznej w zakresie udrażniania dróg oddechowych metodami przyrządowymi oraz uzyskiwania dostępu do naczyń żylnych obwodowych do naczyń żylnych obwodowych i centralnych. Uczestnicy warsztatów mieli okazję doskonalenia umiejętności praktycznych z zakresu procedur stosowanych w anestezjologii i intensywnej terapii, co przyniesie wymienne korzyści w przyszłej pracy dla dobra chorego.

/photo/pliki/WNoZ_jednostki/wnoz-z-anestezjologii-i-intensywnej-terapii/img_5782.jpeg

/photo/pliki/WNoZ_jednostki/wnoz-z-anestezjologii-i-intensywnej-terapii/img_5754.jpeg

/photo/pliki/WNoZ_jednostki/wnoz-z-anestezjologii-i-intensywnej-terapii/img_5753.jpeg

/photo/pliki/WNoZ_jednostki/wnoz-z-anestezjologii-i-intensywnej-terapii/img_5757%281%29.jpeg