• Ostatnia zmiana 06.03.2024 przez Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego

Studenci są zobowiązani do noszenia strojów medycznych.

Termin symulacji medycznych prowadzonych przez Klinikę Kardiologii jest wyznaczany odgórnie przez dziekanat. Zajęcia te odbywają się w Centrum Symulacji Medycznej (ul. Szpitalna 30) w godzinach 8:00-12:30. W Centrum obowiązuje strój medyczny lub fatruch i obuwie na zmianę, należy mieć ze sobą stetoskop. Obecność na zajęciach z symulacji medycznych jest obowiązkowa. Nieobecność nieusprawiedliwiona skutkuje niezaliczeniem bloku z kardiologii (brak podpisu w wirtualnym e-dziekanacie). Możliwe tematy symulacji na 6 roku: bradykardia, tachyarytmia, zawał serca, obrzęk płuc, zator płucny, rozwarstwienie aorty.