Regulamin obowiązujący w Zakładzie Laboratoryjnej Diagnostyki Pediatrycznej UMB na zajęciach z przedmiotu "Laboratoryjna diagnostyka pediatryczna" dla studentów kierunku ANALITYKA MEDYCZNA
1. Zajęcia z diagnostyki pediatrycznej odbywają się w wymiarze godzin przewidzianym programem studiów (30 h wykładów i 30 h ćwiczeń).
2. Treści programowe wykładów są podane w gablocie informacyjnej i stronie internetowej Zakładu.
3. Ćwiczenia obejmują zajęcia, których tematy i daty są podane w harmonogramie i umieszczone w gablocie informacyjnej i na stronie internetowej Zakładu.
4. Wykłady (za wyjątkiem zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - 3 wykłady on-line, platforma Blackboard) i ćwiczenia odbywają się w formie stacjonarnej.
5. Zajęcia laboratoryjne odbywają się w pomieszczeniach i pracowniach Zakładu Laboratoryjnej Diagnostyki Pediatrycznej. Na ćwiczeniach obowiązuje zmiana obuwia i biały fartuch. Odzienie wierzchnie i obuwie należy zostawić w szatni.
6. Student jest obowiązany uczestniczyć we wszystkich zajęciach. W przypadku nieobecności należy ją usprawiedliwić bezpośrednio po ustąpieniu przyczyny nieobecności, najpóźniej na pierwszym ćwiczeniu, w którym student uczestniczy po okresie nieobecności. Honorowane będą tylko zwolnienia lekarskie i dziekańskie. Nieobecność na zajęciach spowodowaną złym stanem zdrowia studenci udprawiedliwiają zgodnie z Regulaminem jednolitych studiów magisterskich UMB.
7. Odrabianie zajęć jest możliwe po uzgodnieniu terminu z osobą prowadzącą zajęcia.
8. Prawo do odrobienia ćwiczenie maja studenci, którzy:
- z przyczyn usprawiedliwionych nie uczestniczyli w zajęciach
- nie uzyskali zaliczenia jednego ćwiczenia w ciągu semestru
9. W pracowni ćwiczeniowej student ma prawo przebywać wyłącznie w obecności asystenta. W trakcie zajęć nie wolno bez zgody asystenta opuszczać sali. Podczas zajęć (wykładów i ćwiczeń) obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych (obowiązuje ich wyłączenie).
10. Podczas pierwszego ćwiczenia studenci zapoznają się z regulaminem pracowni i zasadami BHP obowiązującymi w laboratorium.
11. Student, który nie odbył przeszkolenia BHP nie ma prawa uczestniczyć w następnych zajęciach praktycznych.
12. Zaliczenie cęści teoretycznej odbywa się w formie ustnej lub pisemnej, a zaliczenie części praktycznej w formie umiejętności oznaczania badań na poszczegónych analizatorach diagnostycznych.
13. Warunkiem dopuszczenia do sesji jest zaliczenie wszystkich ćwiczeń.
14. Zaliczenie przedmiotu odbywa się na podstawie zaliczenia wszystkich ćwiczeń.