Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Artykuły.
 • Artykuły.
 • Ostatnia zmiana 04.11.2015 przez Administrator UMB

  Artykuły

  Strona: 1 z 3

   

  Jesteś początkujący na rynku pracy? Twoje CV nie musi być puste

  28.09.2014

  Kluczowym elementem każdego CV jest pokazanie swojego doświadczenia zawodowego. Jednak zazwyczaj absolwenci szkół wyższych i młodzi adepci poszukujący pierwszej pracy nie mogą pochwalić się bogatym życiorysem w tym aspekcie. To nie dyskwalifikuje kandydata w oczach pracodawcy. Ważne jest jednak zaakcentowanie tych elementów, które zaintrygują rekrutera.

  więcej

   

  Tajna broń rekrutera - o wirtualnych formach poszukiwania pracowników

  27.08.2014

  Rozmowa kwalifikacyjna to wciąż najczęściej stosowana metoda sprawdzenia kandydata. Jednak coraz częściej tradycyjne spotkania zastępują nowoczesne ich formy – rekrutacja przez telefon lub videokonferencja. Dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować.

  więcej

   

  Idealna praca - a co, jeśli nie?

  24.07.2014

  Znalezienie wymarzonej pracy to cel każdego kandydata. Jednak nawet, gdy wydaje się, że otrzymaliśmy upragnioną posadę – rzeczywistość potrafi rozczarować. Nie zawsze nowe stanowisko oznacza długą i udaną karierę w danej firmie. Czasem należy zdecydować, czy nie odejść z miejsca, które już na starcie nas rozczarowało. Jak ruszyć dalej po rezygnacji z pracy, która nie okazała się tą jedyną?

  więcej

   

  Wynagrodzenia w słuzbie zdrowia. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

  28.05.2014

  Pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podobne wynagrodzenia w sektorze publicznym i prywatnym. Lekarze, pielęgniarki i położne otrzymują nieznacznie wyższe pensje w "budżetówce", natomiast diagności laboratoryjni i dentyści w sektorze publicznym zarabiają nawet o 23% więcej niż w prywatnym - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

  więcej

   

  Co trzecia osoba planuje zmienić pracę z powodu stresu. Globalna ankieta Monster.com, czyli cala prawda o stresującej pracy

  24.04.2014

  Wyniki globalnej ankiety Monster.com pokazują, że ponad dwie trzecie pracowników uznaje stres za główny powód ich rezygnacji z pracy lub bezpośrednią przyczynę rozważenia decyzji o możliwym odejściu.

  więcej

  Odejść z pracy i zachować dobre relacje - to możliwe

  27.03.2014

  Zdecydowałeś się na zmianę i przyjąłeś ofertę nowej pracy? To ekscytujący moment, ale w praktyce wielu z nas stresuje wręczenie wypowiedznia naszemu obecnemu pracodawcy. Ważne, aby odpowiednio to zrobić i nie spalić za sobą mostów. Świat jest mały, powiedzenie to jest bardzo prawdziwe również w kwestiach zawodowych. Kręgi zawodowe, w których funkcjonujemy, zazębiają się ze sobą, a tego typu informacje szybko się rozchodzą. Może się okazać, że opinia o Tobie wyprzedzi Ciebie samego w nowej pracy. Eksperci monsterpolska.pl radzą, jak przejść przez ten proces i ochronić swoją reputację.

  więcej

   

  Staż za granicą? 10 zalet, które najczęściej wymieniają ich uczestnicy

  21.03.2014

  Każdy studencki staż jest pewną inwestycją w przyszłość – staż za granicą może pomóc w znalezieniu lepszego stanowiska i to dużo szybciej.

  więcej

   

  Pierwsza praca krok po kroku

  21.03.2014

  Rynek pracy oferuje wiele możliwości. Osoby, które dopiero na niego wkraczają, zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Jednak tylko od nich zależy czy umiejętnie wykorzystają swoją szansę. Po pierwsze, kluczowa jest decyzja o wyborze drogi zawodowej, która uwzględnia zainteresowania i umiejętności. Młodzi kandydaci muszą również pamiętać, że niekoniecznie powinni przyjmować pierwszą ofertę. Ekspert monsterpolska.pl radzi, jak wybrać mądrze i świadomie zaplanować swoją karierę.

  więcej

   

  Mała czy duża - jak wybrać odpowiednią firmę

  28.02.2014

  Na rynku funkcjonują różnorodne firmy - od małych, dopiero rozpoczynających działalność, po ogromne międzynarodowe korporacje. Wybór typu firmy wybranej przez kandydata zależeć może od indywidualnych preferencji, osobowości, a także od doświadczenia. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować plusy i minusy wynikające z pracy w firmach o różnej skali wielkości. Ekspert monsterpolska.pl radzi jak wybrać odpowiednią dla siebie firmę.

  więcej

   

  Wizyta u lekarza, choroba - czyli co mówimy, gdy chcemy wyjść na rozmowę o pracę

  21.02.2014

  Znalezienie nowej pracy nie jest łatwe i to nie tylko ze względu na ograniczoną liczbę ofert pracy, czy też ogromną konkurencję. Dodatkowym utrudnieniem mogą być godziny rozmów kwalifikacyjnych, które z reguły odbywają się w standardowym czasie pracy. Osoby pracujące i jednocześnie poszukujące nowej pracy, potrafią sobie jednak i z tym poradzić. Uczestnicy globalnej ankiety serwisu kariery Monster.com, w takiej sytuacji korzystają z fikcyjnych wymówek, z których najpopularniejszą jest konieczność wyjścia na wizytę u lekarza (44%),  choroba (15%) i opieka nad dzieckiem (12%).

  więcej

   

  Najczęstrze błędy w CV

  11.02.2014

  Curriculum Vitae to zawodowa wizytówka. Dobrze napisane stanowi pierwszy krok do kariery. Zanim więc wyślesz swoją aplikację, sprawdź, czy nie zawiera ona błędów.

  więcej

   

  "Rynek pracy nie dostosuje się do Ciebie, to Ty musisz dostosować się do niego" - czyli nowa era w rekrutacji

  06.02.2014

  Masz jedno CV od lat? Oczekujesz, że rozmowa kwalifikacyjna będzie przebiegała wedle znanego Ci schematu? Myślisz, że praca znajdzie Ciebie? Rynek pracy nie stoi jednak w miejscu, a nowe technologie zmieniły także i rekrutację. Nie czekaj więc, aż dostosuje się on do Twoich oczekiwań i zacznij zmiany od siebie. Ekspert monsterpolska.pl radzi, jak przygotować się do rekrutacji.

  więcej

   

  Moda na dokształcanie

  04.02.2014

  Jak wynika z danych zebranych przez portal rynekpracy.pl, ponad trzy czwarte osób planuje podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w najbliższym roku.

  więcej

  '