Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Programy promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej.
  • Treść niedostępna...

Ostatnia zmiana 25.11.2019 przez Zakład Higieny i Epidemiologii

Programy promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej

Program edukacji zdrowotnej dotyczący profilaktyki chorób odkleszczowych

„O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE”

Studenci kierunku Zdrowie Publiczne działający w Studenckim Kole Naukowym Epidemiologii i Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych przy Zakładzie Higieny, Epidemiologii i Ergonomii wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Zdrowia Publicznego przy Zakładzie Zdrowia Publicznego we współpracy ze Stowarzyszeniem Zdrowie Publiczne i Polskim Towarzystwem Higienicznym opracowali program edukacji zdrowotnej dotyczący profilaktyki chorób odkleszczowych „O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE”.

Powyższy Program jest adresowany do dzieci w grupie wieku 5-10 lat oraz ich rodziców/opiekunów prawnych.

Celem Programu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń chorobami przenoszonymi przez kleszcze, możliwości ochrony przed kleszczami i zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze oraz nabycie umiejętności właściwego reagowania w sytuacji pokłuci przez kleszcze wśród dzieci i ich rodziców/opiekunów prawnych.

Program będzie realizowany w przedszkolach i szkołach podstawowych (klasy 1-3), które zgłoszą chęć udziału w Programie.

Opiekę merytoryczną nad Programem sprawują:

1. dr n. med. Michalina Krzyżak – adiunkt w Zakładzie Higieny, Epidemiologii i Ergonomii, opiekun SKN Epidemiologii i Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych;

2. dr n. med. Dominik Maślach – adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego, opiekun SKN Zdrowia Publicznego;

3. prof. dr hab. n. med. Małgorzata Żendzian-Piotrowska – kierownik Zakładu Higieny, Epidemiologii i Ergonomii, opiekun SKN Epidemiologii i Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych.

O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE - Komiks

O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE - ulotka dla rodziców