Konferencja naukowo-szkoleniowa Pacjent „Inny” wyzwaniem opieki medycznej

08.12.2016 16:48

9 grudnia 2016 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu odbyła się  Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Pacjent „Inny” Wyzwaniem Opieki Medycznej, zorganizowana przez: Wydział Nauk o Zdrowiu UMB, Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB,  Wydawnictwo Silva Rerum, Fundację  "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie Koło UMB, Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku.

Konferencja połączona była z promocją monografii pracowników UMB Pacjent „inny” wyzwaniem opieki medycznej wydanej przez Silva Rerum.

Podczas konferencji wystąpili:

9.30-10.00

Co to znaczy spotkać drugiego człowieka w chorym - rozważania w duchu filozofii dialogu

dr Andrzej Guzowski

10.00-10.30

Choroba   jako   przyczyna   samotności,   a  może   samotność    jako przyczyna  choroby?  Stereotypowe przekonanie  w świetle wyników badań

prof. Elżbieta Czykwin

10.30-11.00

Pacjent muzułmański w Polsce

dr Artur KonopackiW nowej książce autorzy pokazują różnice w sposobach opieki nad chorymi w kontekście różnych kultur, religii, ale też stopniach niepełnosprawności. Podpowiadają jak z takimi osobami rozmawiać, opiekować się nimi, zachowywać się wobec nich w ich ostatnich chwilach. Próbują na nowo zdefiniować system opieki zdrowotnej, choć oni sami mówią, że chcą wrócić do tego co już kiedyś było, a się popsuło.

11.00-11.30

Pełnomocnik medyczny - alter ego pacjenta

dr  Dariusz Kuć

11.30-12.00

przerwa na kawę

12.00-12.30

Pacjent alergiczny wyzwaniem opieki medycznej

prof.   Elżbieta  Maciorkowska, dr Izabela Roszko-Kirpsza

12.30-13.00

Pacjent Świadek Jehowy wobec zagadnień choroby i opieki zdrowotnej

Świadkowie Jehowy w Polsce. Służba Informacji o  Szpitalach

13.00-13.30

Specyfika hospitalizacji  chorego psychicznie

dr hab.  Napoleon Waszkiewicz

13.30-14.00

Specyfika hospitalizacji pacjenta z wadą słuchu

mgr  Dorota Koncewicz

14.00-14.30

Bariery w komunikacji z zagranicznym pacjentem

dr Emilia Jaroszewska

14.30-15.00

Co to znaczy spotkać Innego

dr Miłka Maltzhan

15.00-15.30

Wizerunek medialny pacjenta w kontekście bezpieczeństwa społecznego Polski XXI wieku

dr  Paulina Wiśniewska,  dr Magdalena Zdrowicka-Wawrzyniak

15.30-16.00

zakończenie Konferencji, rozdanie certyfikatów

Zachęcamy do zakupu promowanej pozycji.

PACJENT  „INNY”  WYZWANIEM   OPIEKI   MEDYCZNEJ dostępny  w  wersji wydrukowanej i e-booka - http://www.wydawnictwo-silvarerum.eu/products-page/

Kupując podręcznik jednocześnie POMAGAMY -  bowiem wszyscy autorzy  oraz Wydawnictwo  Silva Rerum  pracowało  non profit przy powstawaniu monografii, a wszystkie zyski, zarówno Autorów, jak i Wydawnictwa,  w całości idą na potrzeby Fundacji  "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku

Plik demo do darmowego pobrania.