Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
  • Ostatnia zmiana 15.02.2022 przez Zakład Histologii i Embriologii

Uwaga studenci I roku Technik Dentystycznych

DATY i TEMATY ZAJĘĆ z HISTOLOGII NA TECHNIKACH DENTYSTYCZNYCH w RAMACH PRZEDMIOTU: ANATOMIA i HISTOLOGIA.

Zajęcia będą się odbywać online z wykorzystaniem Platformy Blackboard w trzy kolejne PIĄTKI począwszy od 25.02, 04.03 i 11.03.2022. Materiał wykładowy będzie zamieszczony na platformie w wyznaczone piątki od godz.11.30 i będzie dostępny przez cały tydzień do czwartku do godz. 24.00. Z ostatnim materiałem wykładowym zamieszczone zostaną zadania, które studenci muszą rozwiązać i odesłać zgodnie z zamieszczoną instrukcją. W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt z Zakładem (telefoniczny lub mailowy).

1. Komórka. Tkanka nabłonkowa. Gruczoły. Tkanka łączna (właściwa i oporowa). 25.02.2022
    2. Jama ustna – błona śluzowa, ślinianki, narząd smakowy jamy ustnej – brodawka okolona. Kubek smakowy. 04.03.2022
    3. Rozwój i budowa histologiczna zęba (szkliwo, zębina, miazga zęba). Przyzębie – cement, dziąsło, ozębna. Staw skroniowo-żuchwowy.  11.03.2022