• Ostatnia zmiana 14.02.2024 przez Zakład Histologii i Embriologii

Uwaga studenci I roku Technik Dentystycznych

DATY i TEMATY ZAJĘĆ z HISTOLOGII NA TECHNIKACH DENTYSTYCZNYCH w RAMACH PRZEDMIOTU: ANATOMIA i HISTOLOGIA.

Zajęcia będą się odbywać online z wykorzystaniem Platformy Blackboard w trzy kolejne WTORKI począwszy od 20.02, 27.02 i 05.03.2024. Materiał wykładowy będzie zamieszczony na platformie w wyznaczone wtorki od godz.12.00 i będzie dostępny do niedzieli w danym tygodniu do godz. 24.00. Z ostatnim materiałem wykładowym zamieszczone zostaną zadania, które studenci muszą rozwiązać i odesłać zgodnie z zamieszczoną instrukcją. W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt z Zakładem (telefoniczny lub mailowy).

1. Komórka. Tkanka nabłonkowa. Gruczoły. Tkanka łączna (właściwa i oporowa). 20.02.2024
    2. Jama ustna – błona śluzowa, ślinianki, narząd smakowy jamy ustnej – brodawka okolona. Kubek smakowy. 27.02.2024
    3. Rozwój i budowa histologiczna zęba (szkliwo, zębina, miazga zęba). Przyzębie – cement, dziąsło, ozębna. Staw skroniowo-żuchwowy.  05.03.2024