Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Szkolenie w zakresie metodyki nauczania akademickiego.
  • Ostatnia zmiana 04.03.2024 przez Dział Projektów Pomocowych

Szkolenie w zakresie metodyki nauczania akademickiego

Szkolenie w zakresie metodyki nauczania akademickiego będzie prowadzone w 3. edycjach: 2024/25,2025/26, 2026/27. W każdej edycji zostaną utworzone 3 grupy uczestników/czek. Każda z grup będzie liczyła do 11 osób.

Czas trwania szkolenia: 32 godziny dydaktyczne.

Warsztat zostanie przeprowadzony w formie stacjonarnej, w sali szkoleniowej UMB.

Każdy/a uczestnik/uczestniczka otrzyma materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Przykładowe zagadnienia realizowane w ramach szkolenia:

• kreatywne tworzenie strategii zajęć,
    • nowoczesne metody i techniki kształcenia,
    • active learning w praktyce,
    • wykorzystanie studium przypadku,
    • metodologia budowania studium przypadku,
    • propozycje technik i narzędzi dydaktycznych,
    • sposoby oceniania efektów uczenia się opanowanych metodami aktywizującymi.

Informacje dotyczące zasad rekrutacji oraz warunków udziału w szkoleniu zostaną określone w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.