• Ostatnia zmiana 19.03.2024 przez Zakład Histologii i Embriologii

Uwaga Studenci !

Kolokwium z histologii odbędzie się 11 kwietnia 2024 w Centrum Dydaktyki Stomatologicznej o godz. 8 rano, 12 kwietnia 2024 w Collegium Pathologicum o godzinie 8 rano ( na prośbę studentów)

Zaliczenie nieobecności na kolokwiach z I semestru odbędzie się 27 lutego 2024 w godzinach wykładowych (11.30) w sali ćwiczeniowej

ZASADY ZDAWANIA EGZAMINU PRAKTYCZNEGO.

Rok akademicki 2022/2023

KIERUNEK LEKARSKO – DENTYSTYCZNY

1. Student zgłasza się na egzamin z dokumentem ze zdjęciem.
    2. Na sali egzaminacyjnej otrzymuje kartę egzaminu praktycznego, na której wpisuje rozpoznania preparatów mikroskopowych.
    3. Egzamin trwa 15 minut. Student otrzymuje do rozpoznania  10 preparatów (w tym 6 preparatów celowanych) za które może uzyskać maksymalnie 8 punktów. Na zaliczenie egzaminu wymaganych jest nie mniej niż,  5,5 pkt.
    4.  Student ogląda preparaty w dowolnej kolejności, dowolną ilość razy. Może zmieniać powiększenie i przesuwać obraz. Błędne rozpoznanie można przekreślić i wpisać prawidłową nazwę preparatu.
    5. W każdym preparacie student rozpoznaje narząd/tkankę np. tchawica, przełyk czy chrząstka sprężysta, a w 6 preparatach dodatkowo  strukturę zaznaczoną za pomocą chorągiewki np.: jelito cienkie – dwunastnica – gruczoł Brunnera (celowanie, chorągiewka). Za prawidłowe rozpoznanie narządu/tkanki student uzyskuje 0,5 pkt i za  prawidłowo rozpoznaną strukturę celowaną też 0,5 pkt. Z egzaminu praktycznego student może uzyskać 6 punktów za preparaty celowane i 2 punkty za preparaty tylko do rozpoznania.
    6. Jeśli student prawidłowo rozpozna narząd/tkankę ale błędnie chorągiewkę uzyskuje 0,5 punktu.
    7. Jeśli student błędnie rozpozna narząd/tkankę, automatycznie uzyskuje 0 pkt. Celowanie nie będzie oceniane przy braku prawidłowego rozpoznania.
    8. Jeśli na ćwiczeniach oglądane były dwa lub trzy preparaty z danego narządu wówczas podajemy informacje dodatkowe np.: tarczyca –komórki C, zwój międzykręgowy – diktiosomy aparatu Golgiego.
    9. Niezdanie egzaminu praktycznego skutkuje otrzymaniem do indeksu oceny niedostatecznej z egzaminu z Histologii w I terminie.
    10. Do punktów uzyskanych z części teoretycznej dodatkowo dolicza się od 1 do 6 punktów z egzaminu praktycznego,  według poniższych kryteriów:

- 1 pkt za uzyskanie 70% na części praktycznej

- 2 pkt. za uzyskanie 80% na części praktycznej