Ferie w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

06.01.2017 12:36
    Autor: Samodzielna Pracownia Historii Medycyny i Farmacji

FERIE W MUZEUM HISTORII MEDYCYNY I FARMACJI UMB

W dniach 24.01- 3.02.2017r. Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB zaprasza dzieci i młodzież do poznania tajników medycyny i farmacji.

• GRUPY ZORGANIZOWANE

TEMATY ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH:

1. TAJNIKI DAWNEJ FARMACJI

Uczestnicy poznają tajemniczy świat dawnej apteki, zobaczą naczynia i narzędzia do wytwarzania surowców i leków, oryginalne meble apteczne, poznają rośliny lecznicze. Na zajęciach w laboratorium edukacyjnym uczestnicy wykonają pamiątki muzealne z gipsu lub mydła.

2. TAJNIKI DAWNEJ MEDYCYNY

Zwiedzanie Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, ekspozycja z zakresu historii medycyny  („Gabinet okulistyczny”, „Gabinet stomatologiczny”, „Gabinet rentgenowski”, „Szpital polowy”, „Gabinet anatomiczny”) zapoznanie z działalnością Uniwersytetu Medycznego. Na zakończenie w laboratorium edukacyjnym  uczestnicy wykonają pamiątki muzealne z gipsu lub mydła.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację, zapisy pod numerem tel. /85/ 748 54 05;  748 54 67

CENA: 5 zł. od dziecka za zajęcia z gipsu; 10 zł. od dziecka za zajęcia z mydła

Czas trwania – ok. 45 min.,(gips), 60 min.,(mydło),  grupa wiekowa: 5 – 19 lat

• OSOBY INDYWIDUALNENIEDZIELA W MUZEUM

29. 01. 2017r., (niedziela),  godz. 11.00 (zajęcia dla dzieci od 3 do 5 lat)

godz. 13.00 (zajęcia dla dzieci od 6 do 12 lat)

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji  UMB zaprasza dzieci z opiekunami na zajęcia edukacyjne pt.:PROJEKT Z RYCINY CZYTANY”

W programie:

Zwiedzanie wystawy czasowej PROJEKT Z RYCINY CZYTANY oraz siedziby głównej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku – dawnego Pałacu Branickich. W laboratorium edukacyjnym uczestnicy wykonają nietypowy Pałac Branickich.

Zajęcia trwają ok. 45 min.

CENA: 5 zł od dziecka (za jedne zajęcia), opiekun – wstęp bezpłatny, kolejny opiekun – obowiązuje bilet ulgowy.