Szkolenie studentów technik dentystycznych i kierunku lekarsko-dentystycznego we Włoszech

28.01.2019 14:41

Od nowego roku akademickiego ruszyła ostatnia, 3. edycja projektu „Program rozwoju kompetencji studentów kierunku Techniki Dentystyczne i kierunku Lekarsko-Dentystycznego UMB” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (POWER 2014-2020).

W dniach 16-18 stycznia 2019 roku, I grupa studentów UMB – 12 osób z ostatnich lat studiów kierunku lekarsko-dentystycznego i technik dentystycznych, w ramach realizacji ww. projektu wyjechała do Włoch (płd. Tyrol) i wzięła udział w warsztatach z obsługi CAD-CAM w Molini di Tures i wizycie studyjnej w siedzibie firmy Zirkonzahn w Gais. Opiekunem grupy była Pani mgr Magda Czarnecka-Niczyporuk, która jest również autorką zdjęć.

Projekt dotyczy kształcenia kompetencji informatycznych stosowanych w protetyce stomatologicznej, czyli CAD/CAM - komputerowo wspomagane projektowanie i wykonanie prac protetycznych.