Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Prace statutowe i projekty badawcze.
  • Ostatnia zmiana 30.01.2018 przez Klinika Rehabilitacji Dziecięcej

Prace statutowe i projekty badawcze

Tematy prac statutowych i projektów badawczych realizowanych w klinice:

• Prospective, multicenter, randomized, double-blind, parallel- group, does- response study of three doses Xeomin (incobotulinumtoxinA, NT 201) for the treatment of lower limb spasticity in children and adolescents (age 2- 17 years) with cerebral palsy.
    • Leczenie spastyczności kończyny dolnej u dzieci z zastosowaniem preparatu BOTOX, badanie prowadzone metodą podwójnie ślepej próby.
    • Wady mózgu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym w badaniach metodą rezonansu magnetycznego.
    • Czynniki ryzyka mózgowego porażenia dziecięcego.
    • Wpływ muzyki klasycznej i heavy metalowej na czynności fizjologiczne zdrowych młodych osobników.
    • Jakość życia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym
    • Badania jakości życia u dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniowa
    • Problemy zdrowotne dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową
    • Ocena skuteczności toksyny botulinowej w leczeniu spastyczności u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym
    • Prewencja otyłości u dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową
    • Badania zaburzeń równowagi u dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową
    • Wpływ umiarkowanego wysiłku fizycznego na parametry krwi i komórki macierzyste u zdrowych ochotników.
    • Stan funkcjonalny pacjentów z przepukliną oponowo-rdzeniową w korelacji z jakością życia
    • Ocena postawy ciała i aktywności fizycznej dzieci w wieku szkolnym.
    • Ocena postawy ciała i siły mięśniowej dzieci w wieku szkolnym.
    • Wpływ upośledzenia narządu ruchu na aktywność fizyczną i mobilność w warunkach życia codziennego osób niepełnosprawnych ruchowo – badania empiryczne i eksperymentalne.
    • Indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne pacjentów z przepukliną oponowo-rdzeniową w korelacji z obrazem klinicznym i ich wpływ na funkcjonowanie pacjentów.
    • Czynniki ryzyka występowania otyłości wśród dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie Podlaskim.
    • Ocena stężenia leptyny, hsCRP i lipidów u dzieci z u dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową.
    • Ocena bezpieczeństwa i skuteczności terapii pacjentów po urazie rdzenia kręgowego z zastosowaniem czynnika stymulującego tworzenie kolonii granulocytów (G-CSF) w mobilizacji komórek macierzysty
    • Wpływ umiarkowamego wysiłku fizycznego na mobilizację komórek macierzystych u zdrowych ochotników.
    • Ocena bezpieczeństwa i skuteczności terapii pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym z zastosowaniem czynnika stymulującego tworzenie kolonii granulocytów (G-CSF) w mobilizacji komórek macierzystych.
    • Ocena bezpieczeństwa i skuteczności terapii pacjenta z dystrofią twarzowo-łopatkowo-ramienną z zastosowaniem czynnika stymulującego tworzenie kolonii granulocytów (G-CSF) w mobilizacji komórek macierzystych.
    • Ocena bezpieczeństwa i skuteczności terapii pacjentów z dystrofią mięśniową zastosowaniem czynnika stymulującego tworzenie kolonii granulocytów (G-CSF) celem mobilizacji komórek macierzystych.