• Ostatnia zmiana 27.11.2023 przez Zakład Symulacji Medycznych

Rok Akademicki 2023 / 2024

Dnia 2 października 2023 rozpoczynamy nowy rok akademicki.

Nowość w tym roku to możliwość ewaluacji grupy jako zespołu medycznego na przyszłość, informacja co można poprawić/zmienić aby być bardziej skutecznym - możliwa na koniec dnia zajęć, po ewaluacji zajęć ze strony studentów i realizowana wyłącznie na prośbę grupy.

Co przed nami w tym roku ?

- 1 dzień zajęć z pediatrii (razem 7 godzin) czyli 5-6 symulacji, każdy student będzie przynajmniej raz kierownikiem zespołu

- 1 dzień zajęć z chorób wewnętrznych (II semestr) - 3 godziny

- zajęcia zorganizowane jako standaryzowane ćwiczenia praktyczne (scenariusze symulacyjne wyłącznie wysokiej wierności)

- pre-OSCE

- OSCE - w czasie klinicznego przedmiotu wybranego

Dodatkowo, dla chętnych:

- warsztaty z uważności (mindfulness) - wyłącznie dla studentów z VI roku lekarskiego - prowadzone przez certyfikowanego nauczyciela mindfulness oraz osoby doświadczone w medytacji - proszę o zgłoszenie się osoby, która będzie koordynowała te spotkania

Uprzejmie proszę o zapoznanie się z regulaminem, harmonogramem dnia, a przede wszystkim przygotowanie teoretyczne do zajęć :) Przypominam o punktualnym przybyciu, zmianie obuwia, upięciu włosów, przynoszeniu fartuchów, słuchawek oraz długopisów i kartek (zeszytów) do zapisania wniosków z zajęć, rozpoczęcie ćwiczeń godzina 8.00, spotykamy się w holu głównym Centrum Symulacji Medycznych (ulica Szpitalna 30).

Harmonogram zajęć (wg Dziekanatu Wydziału Lekarskiego) - niewielkie zmiany:

Najnowszy harmonogram ZSM pediatria 2023 / 2024 (23 listopada)

Grupa 14 - zmiana terminu zajęć na 30 stycznia. Godziny 8.00-13.15.

Grupa 16 - zmiana terminu zajęć na 11.12 godz 7.45

Grupa 17 - zmiana terminu zajęc na 11.12 godz 12.00

Komentarze oraz wnioski studentów dotyczące tego co powinno się znajdować na stronie internetowej zawsze mile widziane, uprzejmie proszę o wysyłanie ich na adres: symulacje@umb.edu.pl

Włodzimierz Łuczyński