• Ostatnia zmiana 08.10.2020 przez Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego

  O Zakładzie

  Kierownik:

  prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska

  Dane kontaktowe:

  ul. Mieszka I-go 4B
  15-054 Białystok
  tel.: (85) 732 82 44

         (85) 732 82 25  
  e-mail: zdiet@umb.edu.pl
   

  Witamy na stronie Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku !

   

       Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego mieści się w budynku Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Mieszka I-go 4B w Białymstoku.

       Zakład powstał w 2000 roku, jego pierwszym kierownikiem była dr hab. n. med. Danuta Pawłowska. Od lipca 2009 Kierownikiem Zakładu jest prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska. Uchwałą Senatu nr 76/09 Uniwersytetu Medycznego z dnia 14 października 2009 roku Zakład Dietetyki został przekształcony w Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego. 

       W Zakładzie pracuje 8 asystentów. Realizowana jest działalność dydaktyczna i naukowo-badawcza. Prowadzone są również badania w ramach prac magisterskich przez studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu i prac doktoranckich absolwentów Uniwersytetu Medycznego. 

       Zakład Dietetyki i Żywienia Klinicznego posiada profesjonalną aparaturę medyczną służącą do oceny składu ciała, oceny wydolności fizycznej, oceny układu oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz profesjonalne komputerowe programy żywieniowe wykorzystywane zarówno do badań naukowych, jak i ćwiczeń dydaktycznych. 

       Studenci Uniwersytetu Medycznego mają możliwość poszerzania wiedzy z zakresu Dietetyki w Studenckim Kole Naukowym „Dietetyk”.