REGULAMIN DYDAKTYCZNY KLINIKI OKULISTYKI DZIECIĘCEJ
DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU LEKARSKIEGO UMB
- Niniejszy regulamin jest zgodny ze Statutem studiów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
- Zajęcia odbywają się według harmonogramu ustalonego przez Dziekanat i według programu nauczania zatwierdzonego przez Radę Wydziału.
- W czasie zajęć nie wolno używać telefonów komórkowych, notebooków i sprzętu audio.
- Student jest odpowiedzialny za własne rzeczy osobiste. W przypadku kradzieży lub zniszczenia powyższych Klinika Okulistyki Dziecięcej nie ponosi odpowiedzialności.
- W trakcie ćwiczeń wykonywanie zdjęć prezentowanego materiału jest zakazane.
- W trakcie zajęć Studentom nie wolno opuszczać placówki kształcenia zawodowego bez wiedzy i zgody nauczyciela akademickiego (osoby prowadzącej zajęcia).
- Na zajęciach obowiązuje zakaz palenia, spożywania napojów i posiłków w salach wykładowych oraz na oddziale.
- Ćwiczenia z okulistyki dziecięcej odbywają się w ramach 2-tygodniowego bloku, przez trzy kolejne dni w formie seminariów i ćwiczeń, zgodnie z harmonogramem ćwiczeń wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
- Zaliczenie ćwiczeń z okulistyki dziecięcej (u asystentów w formie ustnego sprawdzianu zdobytej wiedzy) ma miejsce ostatniego dnia bloku. Zaliczenie nie może być przekładane. Nieobecność na zaliczeniu równa się otrzymaniu oceny niedostatecznej, którą należy poprawić.
- Materiał obowiązujący na zaliczenie ćwiczeń obejmuje wiadomości z seminariów i ćwiczeń. Dokładny zakres materiału wywieszono na tablicy ogłoszeń.
- W trakcie trwania bloku z okulistyki można mieć jedną nieobecność usprawiedliwioną (zwolnienie lekarskie lub dziekańskie), której nie trzeba odrabiać. Każdą nieobecność nieusprawiedliwioną trzeba odrobić. Jest to warunkiem zaliczenia ćwiczeń.
- Na ćwiczeniach obowiązuje biały fartuch, zmiana obuwia i przestrzeganie zasad odpowiedniego zachowania w stosunku do pacjentów, asystentów i personelu kliniki.
- Egzamin z całej okulistyki z elementami okulistyki dziecięcej ma formę testu wielokrotnego wyboru i odbywa się po zakończeniu wszystkich ćwiczeń i wykładów.
Zalecane podręczniki:
- „Podstawy okulistyki”- M. Niżankowska, Volumed, 2010 i późniejsze
- „Okulistyka” – A.Grzybowski, Urban&Partner 2018