Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Komunikacja z pacjentem w gabinecie stomatologicznym.
  • Komunikacja z pacjentem w gabinecie stomatologicznym.
  • Treść niedostępna...

Ostatnia zmiana 04.04.2024 przez Dział Projektów Pomocowych

Komunikacja z pacjentem w gabinecie stomatologicznym

UWAGA! Lista osób przyjętych do udziału w szkoleniu "Komunikacja z pacjentem w gabinecie stomatologicznym":

• 37715

• 38264

• 37773

• 37770

• 37760

• 37723

• 37761

• 37747

• 36792

• 37716

• 37742

• 36462

• 37757

• 37731

• 37738

• 36505

• 36795

• 37769

• 36463

• 38305

Zapraszamy studentów oraz studentki V roku kierunku Lekarsko-Dentystycznego do udziału w szkoleniu

„Komunikacja z pacjentem w gabinecie stomatologicznym”

Przedmiotem szkolenia jest komunikacja z pacjentem w gabinecie stomatologicznym, która jest niezbędną umiejętnością w budowaniu relacji z pacjentem. Prawidłowa komunikacja ma wpływ na budowanie wizerunku lekarza dentysty, jako eksperta w zakresie profilaktyki, diagnozowania i leczenia schorzeń narządu żucia. Ponadto wpływa na skuteczność motywowania pacjentów do dbania o zdrowie jamy ustnej, radzenie sobie ze stresem w pracy w gabinecie stomatologicznym oraz satysfakcję z wykonywanego zawodu.

Szkolenie, w wymiarze 8 godzin dydaktycznych, obejmie następujące zagadnienia:

• Zasady skutecznej komunikacji;
    • Budowanie wizerunku lekarza dentysty jako profesjonalisty;
    • Elementy robienia dobrego wrażenia: mowa ciała, sposób wypowiadania się, etykieta, kontakt z pacjentem, empatia;
    • Rozwiązanie problemu pacjenta i sposób jego komunikowania;
    • Komunikowanie pacjentowi złych wiadomości – podstawowe zasady;
    • Trudny pacjent i trudne sytuacje w gabinecie stomatologicznym;
    • Sposoby motywowania pacjenta;
    • Zarządzanie czasem;
    • Radzenie sobie ze stresem w pracy z pacjentem.

Termin realizacji szkolenia: 22.04.2023 roku.

Miejsce realizacji szkolenia: szkolenie realizowane będzie w Sali szkoleniowej zapewnionej przez Wykonawcę zlokalizowanej na terenie miasta Białystok.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami należy przekazać do Działu Projektów Pomocowych UMB – pokój nr 210 (prawe skrzydło Pałacu Branickich) w dniach 21-31.03.2023.

Osoba do kontaktu ws. rekrutacji: Karolina Cylwik (karolina.cylwik@umb.edu.pl, tel. 85 686-51-77)

Osoba do kontaktu ws. szczegółów wsparcia: Marek Sokołowski (marek.sokolowski@umb.edu.pl, tel. 85 748-56-50)

O wynikach rekrutacji wszyscy uczestnicy będą poinformowani mailowo.

Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona - wsparcie otrzyma 20 studentów i studentek V roku kierunku Lekarsko-Dentystycznego UMB.

1. O kolejności przyjęcia na szkolenie decyduje średnia ocen z ostatniego roku studiów (na podstawie zaświadczenia z Dziekanatu załączonego do Formularza zgłoszeniowego),
    2. W przypadku, gdy kandydaci do udziału w szkoleniu będą mieli taką samą średnią, decydująca będzie kolejność dostarczenia formularza zgłoszeniowego do Działu Projektów Pomocowych (data i godzina złożenia formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami).

Szkolenie realizowane w ramach projektu „Zintegrowany Program Kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych metod w zespole stomatologicznym” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Dokumenty do pobrania: