Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Porządek i bezpieczeństwo w Klinice.
  • Ostatnia zmiana 31.05.2017 przez Klinika Chirurgii Dziecięcej

Porządek i bezpieczeństwo w Klinice

Zajmując się swoim dzieckiem nie zapominajcie Państwo o potrzebach innych małych pacjentów i dostosujcie swoje zachowanie do panujących warunków. Szczególnie istotne jest, by starannie zapoznali się Państwo z regulaminem Szpitala i Kliniki oraz przestrzegali wskazówek personelu medycznego. Będzie to dla nas i Waszych dzieci bezcenna pomoc. Oddział chirurgiczny jest miejscem szczególnym i wymaga szczególnej czystości, porządku i dyscypliny od pracowników, pacjentów i ich rodziców. Jest to niezbędne np. po to, by rany goiły się szybko i bez powikłań. Dlatego jest bardzo ważne, by odwiedziny chorych ograniczyć do minimum. Jeśli nie jest to niezbędnie konieczne (jak np. wtedy, kiedy rodzice – prawni opiekunowie przebywają za granicą), raczej nie przewidujemy odwiedzin innych osób (koleżanek, wujków, dziadków itp.) Każda dodatkowa wizyta to zwiększone ryzyko dla wszystkich pacjentów. Nasz regulamin przewiduje, że z dzieckiem może przebywać tylko jedna osoba, najlepiej mama. Mamy mają stały dostęp do swoich pociech.

Prosimy Państwa o dostosowanie swojego zachowania do potrzeb własnego dziecka oraz innych chorych dzieci, które znajdują się w Klinice. Prosimy, aby w czasie odwiedzin nie wchodzić do sal innych pacjentów. Pamiętajmy, że obecność różnych osób może być bardzo krępująca dla innych pacjentów, zwłaszcza starszych dziewczynek. Bez zgody personelu nie należy wchodzić do gabinetów zabiegowych i pozostałych pomieszczeń służbowych. Nie należy korzystać z telefonów komórkowych w pobliżu czułego sprzętu medycznego, aby nie zakłócać jego pracy lub gdy przeszkadza to innym chorym, albo zakłóca pracę personelu.

Jeśli przybycie do Szpitala z dzieckiem w zaplanowanym terminie nie jest możliwe z jakichkolwiek powodów, prosimy o jak najszybsze powiadomienie. Termin wyznaczonego zabiegu w Klinice Chirurgii Dziecięcej można zmienić telefonicznie w godzinach od 8.00. - 15.00. Prosimy wówczas kontaktować się z lekarzem prowadzącym (85-7450938; 85-7450922; 85-7450924; 85-7450927) lub sekretariatem Klinki (85-7450921).