Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Regulamin zajęć dydaktycznych.
  • 24.02.2025 Zakład Chemii Medycznej

    Regulamin zajęć dydaktycznych

     

    1. Ćwiczenia i wykłady przebiegają według przedstawionego harmonogramu. Studenci powinni być przygotowani teoretycznie na poszczególne ćwiczenia w oparciu o wykłady, materiały ćwiczeniowe i obowiązujące podręczniki. Zakres materiału jest przedstawiony na stronie internetowej Zakładu Chemii Medycznej (Wydział Farmaceutyczny).
    2. Studenci są zobowiązani uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Nieobecność należy usprawiedliwić bezpośrednio po ustąpieniu przyczyny nieobecności, najpóźniej na pierwszym ćwiczeniu, w którym uczestniczy student po okresie nieobecności. W przypadku nieobecności z przyczyn zdrowotnych obowiązuje zwolnienie lekarskie, a w przypadkach losowych zaświadczenie odpowiednich władz. Opuszczone zajęcia (usprawiedliwione) należy zaliczyć bezpośrednio po powrocie ze zwolnienia.
    3. Sposób prowadzenia zajęć praktycznych: a) wprowadzenie do tematyki ćwiczenia, połączone ze sprawdzeniem przygotowania studentów do zajęć, b) wykonanie ćwiczenia wg opisu w materiałach pomocniczych, c) zaliczenie ćwiczenia.
    4. Warunki zaliczenia ćwiczenia: a) praktyczne wykonanie analizy z wykazaniem się znajomością sensu przeprowadzonego postępowania; b) przygotowanie sprawozdania z ćwiczenia; c) zaliczenie sprawdzianu pisemnego z wiedzy teoretycznej (zakres materiału obowiązujący na poszczególne ćwiczenia podany jest na stronie internetowej Zakładu).
    5. Forma i warunki zaliczenia przedmiotu:

    Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest zaliczenie ćwiczeń i pisemnego sprawdzianu końcowego.

    Zaliczenie ćwiczeń następuje w wyniku uzyskania przez studenta odpowiedniej ilości punktów, przyznawanych za cząstkowy sprawdzian pisemny, wykonanie ćwiczenia i przedstawienie sprawozdania.

    Na każdym ćwiczeniu można otrzymać:

    • sprawdzian pisemny 9 pkt.
    • wykonanie ćwiczenia i przygotowanie sprawozdania 3 pkt.

    Maksymalna punktacja z wszystkich ćwiczeń wynosi 48 punktów.

              Studenci, którzy zdobędą łącznie na ćwiczeniach co najmniej 30 pkt, a ze sprawdzianu na każdym ćwiczeniu                                    nie mniej niż 5 pkt, mogą być zwolnieni z kolokwium końcowego.

    Kolokwium końcowe obejmuje tematykę ćwiczeń i wykładów, warunkiem jego zaliczenia jest uzyskanie 55% maksymalnej punktacji. Przewidziane są dwa terminy poprawkowe.

    1. Nieobecność nieusprawiedliwiona na ćwiczeniu skutkuje niezaliczeniem przedmiotu.