Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. I miejsce UMB w rankingu CWTS Leiden.
  • Ostatnia zmiana 14.07.2022 przez Dział Rozwoju i Ewaluacji

I miejsce UMB w rankingu CWTS Leiden

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w najnowszym rankingu CWTS Leiden Ranking, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zajął pierwsze miejsce na świecie pod względem wartości wskaźnika prezentującego odsetek autorek publikacji naukowych (tzw. wskaźnik równouprawnienia płci). Wskaźnik ten dla UMB wyniósł 59.3%.

CWTS Leiden Ranking 2022 oferuje wgląd w wyniki naukowe ponad 1300 głównych uniwersytetów na całym świecie. Dostarcza on informacji wyłącznie o prowadzonych na na uniwersytetach badaniach,które są reprezentowane w publikacjach, a starannie zebrane dane na temat tych publikacji stanowią podstawę rankingu. Ta podstawa zapewnia również niezależność rankingu Leiden, ponieważ nie opiera się na danych przekazywanych przez same uniwersytety. Ranking Leiden przedstawia różne wskaźniki, dzięki którym możliwe jest porównanie osiągnięć uniwersytetów pod względem różnych perspektyw.