• Krajowe Międzysektorowe Studia Doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
  • Ostatnia zmiana 12.12.2017 przez Administrator UMB

Nowe Studia Doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku stwarzają możliwość prowadzenia badań naukowych w połączeniu z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Studenci będą zaangażowani w badania  zapewniające możliwość transferu/komercjalizacji rezultatów swoich badań  z zakresu nauk medycznych do gospodarki Polski, Europy i świata. Studia mają na celu podwyższenie kompetencji zawodowych i społecznych co najmniej 7 osób, które uzyskają stopień doktora.

Planowane są badania w dziedzinach: genetyka, choroby cywilizacyjne, choroby wewnętrzne, ortopedia, stomatologia, mikrobiologia, choroby zakaźne.

Poza realizacją podstawowego programu Studiów Doktoranckich  studia zostały wzbogacone o następujące elementy:

1. Mentoring uczestników Studiów Doktoranckich
    2. Szkoła letnia
    3. Kolegialna opieka nad przebiegiem pracy doktorskiej
    4. Grant na prowadzenie pracy badawczo-wdrożeniowej

Czteroletnie Studia Doktoranckie będą trwały od października 2018 do września 2022. Rekrutacja rozpocznie się w maju  2018. Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:

Anna Moniuszko-Malinowska