Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w gabinecie kosmetycznym.
  • Ostatnia zmiana 20.02.2024 przez Zakład Higieny, Epidemiologii i Zaburzeń Metabolicznych

Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w gabinecie kosmetycznym

Regulamin dydaktyczny

Warunki uzyskania zaliczenia:

Zaliczenie odbywa się w formie pisemnej na ostatnich zajęciach.

Terminy zajęć:

Zajęcia w semestrze zimowym.

Tematyka zajęć:

WYKŁAD I

System organizacyjny nadzoru sanitarno-epidemiologicznego w Polsce.

WYKŁAD II

Bieżąca ocena stanu sanitarno-epidemiologicznego Polski. Zwalczanie chorób zakaźnych. Gospodarka odpadami. Promocja zdrowia.

WYKŁAD III

Pojęcie HACCP. Procedury w zakładach kosmetycznych i gabinetach odnowy biologicznej.

WYKŁAD IV

Ochrona radiologiczna kraju. Choroby zawodowe – rozpoznawanie i zapobieganie powstawaniu. Zaliczenie.

Piśmiennictwo:

1. Murawska-Ciałowicz E., Zawadzki M. Higiena. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Górnicki Wydawnictwo Medyczne Wrocław 2008
    2. Jeremi Naumczyk: Chemia środowiska. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2017
    3. Meldunki o zachorowaniach na choroby zakaźne, zakażeniach i zatruciach w Polsce
    4. Ustawa o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2011r. Nr 212 poz.1263 z późn. zm.)
    5. Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi ( Dz. U. z 2013r. poz. 947 z późn. zm.)

Sylabus