Doktorant UMB - mgr inż. Krzysztof Mińczuk otrzymał staż w ramach Programu Visiting Research Graduate Traineeship Program

25.04.2018 08:33
    Autor: Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

Informujemy, że mgr inż. Krzysztof Mińczuk (doktorant w Zakładzie Fizjologii i Patofizjologii Doświadczalnej)

został zakwalifikowany na staż w ramach Programu Visiting Research Graduate Traineeship Program.

Program staży dla absolwentów Visiting Research (VRGTP) oferuje 11-12-miesięczne staże naukowe dla wybitnych, wykwalifikowanych studentów/doktorantów w wybranej instytucji w Stanach Zjednoczonych. VRGTP jest administrowany przez Komisję ds. Fulbrighta. Obecnie VRGTP działa w 4 instytucjach: University of Chicago, University of Virginia, University of Texas - Southwestern Medical Center i Oklahoma Medical Research Foundation.

Mgr inż. Krzysztof Mińczuk będzie odbywać staż w University of Virginia (Charlottesville) w Zakładzie Radiologii i Obrazowania Medycznego (Department of Radiology and Medical Imaging) przez rok (lipiec 2018 r. – czerwiec 2019 r.). Będzie prowadził badania nad zmianami metabolicznymi i strukturalnymi w sercu, spowodowanymi nadciśnieniem.

W tym roku staż w University of Virginia otrzymało 17 osób, mgr inż. Krzysztof Mińczuk jest pierwszą osobą z Białegostoku, która się otrzymała staż w ramach tego Programu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.