Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  W dniach 26-27.09.2020 r. odbyły się warsztaty USG z zakresu jamy brzusznej, które zostały zrealizowane w ramach Projektu pn. „Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku”

  13.10.2020 13:51
  Autor: Dziekanat Wydziału Lekarskiego

  W dniach 26-27.09.2020 r. odbyły się warsztaty USG z zakresu jamy brzusznej, które zostały zrealizowane w ramach Projektu pn. „Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku”. Warsztaty przeprowadziła Firma Profimedical spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa w REVITA PARK w Katowicach. W warsztatach udział wzięło 24 studentów (10 m, 14 k) Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

  Poniżej cytujemy opinie uczestniczek warsztatów:

   

  „Jestem bardzo zadowolona z warsztatów USG zorganizowanych przez moją uczelnię. Kilka godzin zajęć praktycznych pod okiem specjalisty sprawiło, że mogę spokojnie powiedzieć - znam podstawy USG jamy brzusznej. Pokazując jak wiele patologii można rozpoznać za pomocą tak prostego i dostępnego badania warsztaty zaszczepiły we mnie chęć dalszego doskonalenia w kierunku ultrasonografii. Szczerze polecam, sama z chęcią powtórzyłabym cały kurs od początku.”

  Studentka

  „Uważam, że warsztaty USG w zakresie jamy brzusznej, były niezwykle rozwijającym doświadczeniem. Była to świetna możliwość, aby przypomnieć sobie anatomię jamy brzusznej i zwizualizować obrazy, o których do tej pory uczyliśmy się tylko w teorii. Moim zdaniem jest to bardzo przydatna umiejętność, gdyż badanie USG jest prostym, szybkim i ogólnie dostępnym narzędziem do diagnostyki patologii w obrębie jamy brzusznej. Mimo tego, że kurs trwał tylko dwa dni, były to bardzo intensywne zajęcia, po których zdobyłam umiejętności do samodzielnego wykonania takiego badania."

  Studentka

  Zachęcamy nasze studentki i naszych studentów do udziału w kolejnej edycji warsztatów, która odbędzie się w 2021 r.

  Powrót