Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Aktualności.
 • Aktualności

  Realizacja staży krajowych w ramach realizowanego Projektu pn. „Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku”

  15.10.2020 08:20
  Autor: Dziekanat Wydziału Lekarskiego

  Podczas minionej przerwy wakacyjnej, tj. od. 01.07 do 30.09.2020 r. 34 studentów V roku Wydziału Lekarskiego odbyło staże krajowe w ramach realizowanego Projektu pn. „Program Zintegrowanego Rozwoju Jakości Kształcenia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

   

  Opinia studentki, która odbyła staż:

  „Staż w szpitalu pierwszego stopnia referencyjności pozwolił mi zobaczyć jak wygląda praca lekarza "na pierwszej linii frontu" opieki medycznej w małej miejscowości. Szeroki i zróżnicowany zakres przyjmowanych pacjentów umożliwił mi wykorzystanie i zastosowania w praktyce wiedzy z zakresu praktycznie całej interny, którą zdobyłam na studiach. Pozwoliło mi to również na powtórzenie tych informacji, co uważam za bardzo cenne przed końcowymi egzaminami na VI roku. Wszyscy lekarze, z którymi miałam możliwość współpracy byli niezwykle pomocni i bardzo chętnie dzielili się wiedzą oraz wskazówkami jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach. Duża dowolność w gospodarowaniu moim czasem, na którą pozwolił mi opiekun stażu umożliwiała uczestniczenie w wielu badaniach (m.in. USG, Echo serca. endoskopiach) oraz współpracę z różnymi specjalistami. Uważam, że było to cenne doświadczenie i bardzo dobrze wykorzystany czas.”

  Studentka

   

  Opinia studentki, która odbyła staż:

  Podejmując decyzję dotyczącą udziału w stażu krajowym, przyznam szczerze, że bardzo długo się wahałam. Nie do końca byłam przekonana, czy ostatnie wakacje przed najtrudniejszym i najbardziej wymagającym rokiem na studiach lekarskich powinnam spędzić właśnie w ten sposób. W tym momencie, po jego zakończeniu uważam, że to jedna z najlepszych decyzji, jaką mogłam podjąć w trakcie mojej dotychczasowej lekarskiej przygody. Okazuje się, że miesięczny staż w szpitalu powiatowym stanowił idealne praktyczne dopełnienie wszystkiego tego, co w teorii zaprezentowali nam nauczyciele akademiccy w ciągu ostatnich 5 lat. Pozwoliło mi to na uzupełnienie pewnych braków w wiedzy, wykwalifikowanie niedopracowanych umiejętności klinicznych, a przede wszystkim na pokonywanie wszelkich barier ograniczających komunikację z pacjentem. Jestem przekonana, że nabyte przeze mnie doświadczenie zaowocuje w trakcie przyszłej, lekarskiej praktyki zawodowej."

  Studentka

   

   

  Zachęcamy nasze studentki i naszych studentów do udziału w kolejnej edycji staży, które odbędą się w 2021 r.

   

   

  Galeria z przykładowymi zdjęciami naszych studentów ze staży:

  Powrót