Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Mój sukces dedykuję UMB – Irena Sarosiek.
 • Ostatnia zmiana 27.11.2012 przez Medyk Białostocki

  Mój sukces dedykuję UMB – Irena Sarosiek

  List do redakcji: medyk@umb.edu.pl

  Drodzy i Szanowni Absolwenci oraz Przyjaciele Akademii Medycznej/Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

  Bardzo żałuję, ale ze względu na obowiązki służbowe i terminy prac naukowych nie mam możliwości uczestniczenia w naszym Spotkaniu w Chicago. Jestem pewna, że Zjazd 2012 stanie się wielkim sukcesem w naszej współpracy budowanej na mocnych korzeniach więzi z polską uczelnią w Białymstoku.

  Jestem dumna z podstaw nauk medycznych, klinicznych zmagań i prawdziwej troski o pacjenta, które zostały wszczepione w moje serce w murach naszej uczelni, białostockich szpitalach, miejskich przychodniach i „białych niedzielach”. Chciałabym również, aby „moja Akademia Medyczna” cieszyła się z osiągnięć Jej studentów i była dumna z godnej Jej reprezentacji na całym świecie.

  Dlatego też pozwalam sobie na poinformowanie Państwa o wręczeniu mi nagrody-medalu naszego Uniwersytetu w Teksasie. W tym momencie dedykuję mój sukces UMB, jako że TAM rozpoczęłam moją wielką przygodę z medycyną, nauką i rodzinnym życiem z moim pierwszym asystentem z Instytutu Chorób Wewnętrznych - dr Jerzym Sarosiekiem.

  Jeszcze raz dziękuję za zorganizowanie spotkania, stowarzyszenia i stworzenie nadziei na kontynuację wspaniałej przyjaźni.

  Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

  Irena Sarosiek, MD, AGAF, FACG - absolwentka AMB 1979

  Associate Professor of Medicine, Director of GI Motility and Neurostimulation Research Texas Tech University Health Sciences Center

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.