Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Stypendyści .
 • Ostatnia zmiana 09.02.2018 przez Medyk Białostocki

  Stypendyści

  Specjalne stypendia Ministra Nauki otrzymali naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku: dr Katarzyna Niemirowicz, doktorantka Małgorzata Karbowska i studentka Milena Katarzyna Osińska.

   

  Dr Niemirowicz otrzymała stypendium dla tzw. młodych wybitnych naukowców, prowadzących badania najwyższej jakości. W sumie w XII edycji tego konkursu wyróżniono 209 osób z całej Polski (zgłosiło się ponad 1,2 tys. osób). Dr Katarzyna Niemirowicz jest adiunktem w Samodzielnej Pracowni Technik Mikrobiologicznych i Nanobiomedycznych UMB, którą kieruje prof. Robert Bucki. Stypendyści będą otrzymywali specjalne stypendium (ok. 5 tys. zł) przez okres do 3 lat. Impact Factor dr Niemirowicz wynosi 93.594, a liczba punktów MNiSW 900, Indeks Hirsha wg. Web of Science wynosi 10. Dr K. Niemirowicz jest autorką/współautorką 33 publikacji naukowych w wiodących czasopismach międzynarodowych (International Journal of Nanomedicine, Nanomedicine oraz Scientific Reports i innych) i 49 doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i zagranicznych. Na koncie ma też szefowanie trzem grantom badawczym (2 NCN i 1 Polpharmy). Ponadto była stypendystką Fundacji Naukowej Polpharmy oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Była także stypendystką w projekcie "Studiuję, badam, komercjalizuję - program wsparcia doktorantów UMB" współfinansowanego ze środków UE. W swoim dorobku ma także patenty i zgłoszenia patentowe jako współtwórca.

  Doktorantka Małgorzata Karbowska (Wydział Farmaceutyczny) i Milena Katarzyna Osińska (VI rok studiów lekarskich) otrzymały stypendia Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018. W ten sposób resort nagradza osoby z najlepszymi wynikami, ale też takie które są aktywne w działalności naukowej. Przy czym stypendium jest jednorazową wpłatą na konto w wysokości: 15.000 zł – w przypadku studentów oraz 25.000 zł – w przypadku doktorantów.

  bdc

   

 • 70 LAT UMB            Logotyp Młody Medyk.