Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Białystok.
  • Ostatnia zmiana 02.10.2023 przez Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Białystok

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) jest samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą

studentów i absolwentów farmacji z całej Polski.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Białystok to organizacja zrzeszająca studentów kierunku Farmacja Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. PTSF Oddział Białystok oficjalnie powstało 18 września 2019 roku.

Naszymi głównymi celami statutowymi są reprezentowanie interesów polskich studentów farmacji i młodych farmaceutów w kraju i za granicą, pomoc studentom farmacji w zdobywaniu praktycznych doświadczeń i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych. Pomagamy także w aktywnym wchodzeniu studentów na farmaceutyczny rynek pracy.

Jesteśmy częścią International Pharmaceutical Students’ Federation (IPSF) oraz European Pharmaceutical Students’ Association (EPSA). Dzięki współpracy z tymi międzynarodowymi organizacjami mamy możliwość uczestnictwa w praktykach i stażach zagranicznych, udział w konferencjach oraz kongresach naukowych.

Funkcjonujemy na i przy współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB.

Opiekun Organizacji:

• dr hab Robert Czarnomysy

Chcesz wiedzieć na bieżąco co u nas słychać?

Zarząd PTSF Oddział Białystok w roku akad. 2023/2024:

Koordynatorzy Lokalni w roku akad. 2023/2024:

Komisja Rewizyjna PTSF Oddział Białystok w roku akad. 2023/2024:

logotyp ptsf