• Ostatnia zmiana 21.10.2020 przez Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Białystok

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji (PTSF) jest samorządną i apolityczną organizacją non-profit zrzeszającą

studentów i absolwentów farmacji z całej Polski.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Białystok to organizacja zrzeszająca studentów kierunku Farmacja Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. PTSF Oddział Białystok oficjalnie powstało 18 września 2019 roku.

Naszymi głównymi celami statutowymi są reprezentowanie interesów polskich studentów farmacji i młodych farmaceutów w kraju i za granicą, pomoc studentom farmacji w zdobywaniu praktycznych doświadczeń i wiedzy teoretycznej w zakresie nauk farmaceutycznych. Pomagamy także w aktywnym wchodzeniu studentów na farmaceutyczny rynek pracy.

Jesteśmy częścią International Pharmaceutical Students’ Federation (IPSF) oraz European Pharmaceutical Students’ Association (EPSA). Dzięki współpracy z tymi międzynarodowymi organizacjami mamy możliwość uczestnictwa w praktykach i stażach zagranicznych, udział w konferencjach oraz kongresach naukowych.

Funkcjonujemy na i przy współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej UMB, a opiekunem białostockiego oddziału PTSF z ramienia uczelni jest dr hab. Arkadiusz Surażyński.

Chcesz wiedzieć na bieżąco co u nas słychać?

Zarząd PTSF Oddział Białystok w roku akad. 2020/2021:

• PrzewodniczącyDominik Wiszniewski, V rok, e-mail: president.bialystok@ptsf.pl
    • Wiceprzewodnicząca ds. Zewnętrznych Patrycja Filipkowska, III rok, e-mail: external.bialystok@ptsf.pl
    • Wiceprzewodniczący ds. PRJakub Kowalczyk, IV rok, e-mail: pr.bialystok@ptsf.pl
    • Wiceprzewodniczący ds. HRAndrzej Kossuth, V rok, e-mail: hr.bialystok@ptsf.pl
    • Wiceprzewodnicząca ds. Nauki i Edukacji Martyna Laszkiewicz, V rok, e-mail: education.bialystok@ptsf.pl
    • SekretarzRobert Koper, IV rok, e-mail: secretary.bialystok@ptsf.pl
    • Skarbnik Wiktoria Wilińska, IV rok, e-mail: treasurer.bialystok@ptsf.pl

Koordynatorzy Lokalni na rok akademicki 2020/2021:

• Koordynator ds. EPSA / IPSF Natalia Choruży, IV rok, e-mail: cp.bialystok@ptsf.pl
    • Koordynator ds. PromocjiGabriela Lewandowska, III rok, e-mail: promocja.bialystok@ptsf.pl
    • Koordynator ds. IT Natalia Sołowiej, IV rok, e-mail: it.bialystok@ptsf.pl