Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Immatrykulacja .
  • Ostatnia zmiana 06.12.2018 przez Medyk Białostocki

Immatrykulacja

Mianowanie na studenta pierwszego roku to najważniejszy punkt całych obchodów związanych z inauguracją roku akademickiego.

Jeszcze kilka lat temu prócz uderzeniem w ramię rektorskim berłem, pierwszak odbierał swój indeks. Niewielką zieloną książeczkę z kilkudziesięcioma kartkami z różnymi tabelkami. Postęp technologiczny sprawił, że już od kilku lat na UMB nie ma już papierowych indeksów. Tak więc sama immatrykulacja ogranicza się już do złożenia ślubowania i mianowania na studenta.

Większość studentów uroczystość immatrykulacji będzie miała na swoich wydziałach. Ci z najlepszymi wynikami z rekrutacji swoją uroczystość mieli podczas uczelnianej inauguracji.

Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim :

• Kierunek lekarski - Miłosz Nesterowicz,
    • Kierunek lekarsko-dentystyczny - Mateusz Jastrzębski,
    • Techniki dentystyczne - Zuzanna Lenkiewicz,
    • English Division - Kai Siemaszko

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej

• Analityka medyczna - Anna Żadziłko
    • Farmacja -Joanna Kirmuć
    • Kosmetologia - Katarzyna Huszcza

Wydział Nauk o Zdrowiu:

• Biostatystyka - Adrian Janucik,
    • Dietetyka - Marcelina Radziszewska,