• Ostatnia zmiana 22.03.2019 przez Dziekanat Wydziału Farmaceutycznego

    VII Olimpiada Kosmetologiczna

    22.03.2019 r. na Wydziale Farmaceutycznym odbyła się już VII Olimpiada Kosmetologiczna, zorganizowana przez Samodzielną Pracownię Kosmetologii oraz VII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku.
    Konkurs składał się z 2 części: I - teoretyczna (budowa skóry, pielęgnacja, makijaż) i część II - praktyczna, pod hasłem "Kobiece ikony muzyki POP".
    Uczestniczkami olimpiady były uczennice VII i VIII klas szkół podstawowych naszego regionu. Pomimo tak młodego wieku wykazały się dużą wiedzą i przygotowaniem praktycznym z zakresu wykonania makijażu fryzury i stroju na podany temat. Pojawiły się stylizacja: Kylie Minogue, Lany Del Rey, dwie stylizacje Cher i aż trzy stylizacje Madonny. To właśnie stylizacja Madonny z jej początków kariery, o punkowym charakterze została nagrodzona przez Jury miejscem I. Nie mniej ciekawą stylizację, z pazurem, również Madonny wykonała zwyciężczyni II miejsca a III miejsce to dziewczęca i zwiewna stylizacja Lany Del Rey.
    Uczestniczki otrzymały nagrody i dyplomy od Biuro Rekrutacji i Promocji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Samodzielnej Pracowni Kosmetologii, VII LO w Białymstoku oraz Hurtowni Kosmetycznej Beauty Service.